fit.pl mobile logo

Nękają kluby fitness

Od kilku dni trwają zmasowane kontrole klubów fitness i siłowni. Sanepid w asyście policji lub wojska odwiedza niemal wszystkie obiekty, niezależnie jak i dla kogo świadczą usługi. Dotyczy to też obiektów, które zdecydowały się działać wyłącznie wg wyjątków podanych w rozporządzeniu

W związku z masowymi kontrolami i nękaniem klubów, właściciele postanowili zawiesić tymczasowo działalność swoich klubów. Klub Just Gym poinformował:

“Podjęliśmy próbę udostępnienia naszych klubów zgodnie z obowiązującym prawem. Niestety organy Państwa zareagowały na to zmasowanymi – w naszej ocenie bezprawnymi – działaniami zmierzającymi do wymuszenia na nas uniemożliwienia członkom kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz uprawnionym uczestnikom zorganizowanych zajęć sportowych lub współzawodnictwa sportowego korzystania z naszych klubów. Z uwagi na to, że szykany te dotykają również Was zmuszeni jesteśmy do zamknięcia śluz klubów”- informowali wczoraj przedstawiciele Just Gym. Dodając: “Bezprawność działań służb względem Just GYM nie zwalnia nas z obowiązku zastosowania się do wydawanych przez te organy „decyzji administracyjnych” o natychmiastowym zamknięciu klubów”.

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku sieci Total Fitness:

“Prowadzimy działalność na podstawie i w zakresie obowiązującego prawa. Zawsze tak czyniliśmy. I zawsze będziemy tak czynić. Niestety pod ciężarem represji ze strony Policji i Sanepidu chwilowo zamykamy nasze i Wasze ukochane Totale. Od dziś nasze kluby pozostają zamknięte”.

Niestety do tych sieci dołączyło Platinium Fitness oraz  sieć Xtreme Fitness Gyms. W komunikacie udostępnionym przez kluby czytamy:

“Od 9 kwietnia klub tymczasowo nieczynny. Na okres zamknięcia wszystkie karnety zostały automatycznie i bezpłatnie zamrożone. Dlaczego?
Jako Xtreme od miesięcy byliśmy otwarci. Z naszych klubów legalnie korzystali sportowcy określeni w rozporządzeniu Rady Ministrów. Od kilku dni w naszych klubach oraz w całej branży fitness, pojawiły się zmasowane, a przede wszystkim bezprawne działania służb, uniemożliwiające nam funkcjonowanie zgodnie z prawem. Mogliście to odczuć osobiście, będąc świadkiem wizyt różnych organów państwowych w klubie. Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie i liczne dobre słowa. Wierzymy, że wkrótce ponownie otworzymy dla Was drzwi naszych klubów. Będziemy o to walczyć i na bieżąco Was informować”.

Podobny komunikat wystował kielecki klub fitness SYMETRIS

"Z powodu uporczywego nękania nas CODZIENNIE przez wszystkie możliwe służby: sanepid, kontrola skarbowa, policja (żadna kontrola nie wykazała nieprawidłowości - mamy stosowne raporty) postanowiliśmy, że fitness klub pozostaje ZAMKNIĘTY do odwołania, TYLKO z powodu niemożliwości normalnego działania!
Według rozporządzenia i prawa możemy prowadzić działalność na zasadach jak do tej pory, jednak nie chcemy Was narażać na nieprzyjemności i regularny kontakt z policją.
Z wiarygodnych źródeł wiemy, że wszystkie siły zostały skierowane na kontrole siłowni i klubów fitness. Czy ktoś jeszcze ma na to siłę? Czy od tej pory aktywność fizyczna ma być przestępstwem?
Nie chcemy umacniać w sobie i w Was negatywnych odczuć związanych z naszym miejscem. Wierzymy, że zdrowiej będzie poruszać się w domu lub na świeżym powietrzu niż tłumaczyć przed stróżami prawa, którzy nawet nie wiedzą jak brzmi rozporządzenie, a o konstytucji chyba zapomnieli...
Liczymy na Wasze zrozumienie i z niecierpliwością i spokojem oczekujemy lepszych dni dla naszej działalności."

 

 

Kluby fitness, które pozostawały otwarte, działały zgodnie z rozporządzeniem i w obszarze wyjątków jakie ono określa. Zgodność tych działań potwierdzają także prawnicy. Niestety strona rządząca wydaje się, że za wszelką cenę chce uniemożliwić funkcjonowanie sektora, który i tak od pół roku jest dotknięty największymi obostrzeniami.

Po zmianie przepisów od 2 kwietnia można organizować zajęcia jedynie dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendia sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl