Trenerzy z sieci Synergy, oferującej 20-minutowe treningi EMS, mieli okazję zaprezentować tę technologię w programie Pytanie na śniadanie. Prowadzący dziennikarze Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz byli pod ogromnym wrażeniem działania elektrostymulacji.
Ilona WIlk
2024-02-09 16:45
Udostępnij
TRENING EMS W PYTANIU NA ŚNIADANIE
social media Synergy Fitness

29 stycznia, program Pytanie na Śniadanie przykuł uwagę widzów, prezentując kilka fascynujących tematów związanych z aktywnością fizyczną. W świetle trwającego sezonu postanowień noworocznych, tematy te nabierają szczególnego znaczenia. Jednym z głównych punktów programu było przedstawienie treningu z elektrostymulacją mięśni (EMS) oraz omówienie jego licznych zalet.

Trenerzy z ogólnopolskiej sieci Studio Synergy, mającej swoje korzenie w Krakowie, dzielili się swoją wiedzą na temat tego, dla kogo jest przeznaczony trening EMS, jakie korzyści może przynieść, oraz czy jest bezpieczny. Para prowadząca program była pod ogromnym wrażeniem poziomu zmęczenia, jaki osiągnęli uczestnicy po zaledwie dwóch minutach intensywnego treningu.

W trakcie programu padły pytania dotyczące wieku rozpoczęcia treningów EMS oraz tego, czy kobiety mogą skorzystać z tego rodzaju aktywności. Trenerka, przytaczając swój własny przykład, opowiedziała o korzyściach, jakie przyniosła jej ta forma treningu, zwłaszcza młodym matkom i kobietom pragnącym poprawić sylwetkę czy zredukować cellulit.

Ciekawość prowadzącej, Katarzyny Dowbor, wzbudził fakt, że trening EMS zaleca się przeprowadzać jedynie 1-2 razy w tygodniu. Trenerzy precyzyjnie wyjaśnili rationale takiego podejścia, podkreślając rolę obecności wykwalifikowanego trenera personalnego i konieczność odpowiedniego przeszkolenia w dziedzinie elektrostymulacji mięśniowej.

Rynek treningów EMS w Polsce rozwija się dynamicznie od około dekady, przenosząc się z Niemiec i zyskując popularność w kolejnych miastach. Technologia elektrostymulacji, wykorzystywana w treningach, znalazła swoje zastosowanie nie tylko w redukcji tkanki tłuszczowej i wzmacnianiu mięśni, ale także w poprawie wydolności oraz jako skuteczna metoda wpływająca na kondycję skóry i redukcję cellulitu.

Zaledwie 20 minut treningu sprawia, że staje się on atrakcyjną opcją dla osób prowadzących intensywne życie zawodowe i mających ograniczony czas na aktywność fizyczną. Wprowadzenie elektrostymulacji mięśniowej do codziennego treningu zyskuje coraz większe uznanie, stawiając Polskę w czołówce krajów, gdzie ta innowacyjna forma aktywności fizycznej zyskuje coraz większą popularność.

Kliknij w link i zobacz materiał