UP Fitness z inicjatywą edukacyjno-motywacyjną dla dzieci i młodzieży

Dzisiejsze czasy niosą ze sobą wyzwania związane z brakiem aktywności fizycznej, zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych. Dlatego chciałbym się podzielić inicjatywą, którą realizuje UP Klub Fitness, mającą na celu edukację i motywację dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu - czytamy na mediach społecznościowych Sebastiana Gazdy, Dyrektora UP Fitness. Jako redakcja wspieramy wszystkie inicjatywy służące aktywności i poprawie zdrowia, dlatego postanowiliśmy się szerzej przyjrzeć inicjatywie
Ilona WIlk
2024-02-05 18:23
Udostępnij
UP Fitness z inicjatywą edukacyjno-motywacyjną dla dzieci i młodzieży

Dyrektor Generalny UP Klub Fitness, Sebastian Gazda, ogłosił dzisiaj ambitny plan inicjatywy edukacyjno-motywacyjnej, skierowanej do dzieci i młodzieży, mającej na celu zainicjowanie zdrowszego i aktywniejszego trybu życia wśród najmłodszych. Gazda podzielił się szczegółami projektu podczas wpisu w mediach społecznościowych, dziękując jednocześnie Radio Gra Wrocław oraz redaktorowi Danielowi Hawryleniowi za wsparcie.

"Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że sport i ruch to nie tylko korzyści dla zdrowia, ale także źródło radości i dobrej zabawy," podkreślił Gazda. "Naszym celem jest nie tylko dostarczenie wiedzy, ale również zaszczepienie pozytywnego podejścia do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat."

Projekt zakłada współpracę z dwoma szkołami podstawowymi oraz liceum we Wrocławiu. W ramach lokalnej inicjatywy uczniowie klas 1-3 oraz liceum otrzymają sportowe stroje. Jednak, jak zaznacza Gazda, to nie tylko ubrania są istotne. "Oferujemy wsparcie naszej wykształconej kadry. Nasi specjaliści będą prowadzić zajęcia edukacyjne i motywacyjne, zarówno w szkołach, jak i w naszym klubie fitness."

Inicjatywa spotkała się z entuzjazmem, szczególnie we Wrocławiu, gdzie już teraz zdobywa dużą popularność. Gazda wyraził nadzieję na rozszerzenie projektu na skalę ogólnopolską, dając szansę na zmianę myślenia o aktywności fizycznej już od najwcześniejszych lat.

Cieszymy się, że firmy takie jak UP Klub Fitness podejmują inicjatywy na rzecz zdrowia i aktywności dzieci i młodzieży. Projekt Sebastian Gazdy może stać się inspiracją dla innych organizacji, zachęcając do podobnych działań w innych regionach Polski. Wartość edukacji i motywacji w dziedzinie zdrowego trybu życia dla najmłodszych nie może być przeceniona, a UP Klub Fitness wydaje się być na dobrej drodze, aby przyczynić się do pozytywnej zmiany.