fit.pl mobile logo

W Wielkiej Brytanii zapłacą za trening na zewnątrz!

W Wielkiej Brytanii treningi na świeżym powietrzu cieszyły się dużą popularnością. Wynikało to z przedłużających się obostrzeń związanych z Covid-19. W Lancashire wprowadzono projekt płatnych przepustek na korzystanie z otwartych przestrzeni

Projekt zakłada sprzedaż 6-miesięcznych karnetów dla instruktorów oraz trenerów, którzy chcą w tych miejscach realizować zajęcia indywidualne lub grupowe z podopiecznymi.

Celem przepustki jest zapewnienie, że otwarte przestrzenie są dostępne dla wszystkich. W ocenie pomysłodawców, karnet ma także zapewnić, że trenerzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, są w pełni ubezpieczeni oraz ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników zajęć. Wymagana jest przepustka na wszystkie czynności, które są prowadzone na zasadach komercyjnych. Wyjątek stanowią kluby sportowe, które mają podpisaną umowę z daną gminą.

Projekt zakłada limit wydawanych przepustek na dany sezon, a także określenie miejsc, w których będą obowiązywać. Do końca 2021r. przepustki będą wydawane darmowo, od 2022r. już tylko płatnie.

Aby ubiegać się o otrzymanie przepustki należy spełnić poniższe warunki:

 • realizacja treningów/zajęć dla osób powyżej 18 roku życia
 • maksymalna grupa osób to 12
 • trening do 60 minut
 • aktualne świadectwo kursu pierwszej pomocy
 • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na co najmniej 5 milionów funtów, aby pokryć działalność, na którą wymagane jest zezwolenie
 • dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe na odpowiednim poziomie

Zasady korzystania z przepustki

Gmina Wyre, w której realizowany jest pilotażowy program określiła zasady i warunki wykorzystywania przepustek dla trenerów:

 • Karnet będzie ważny przez sześć miesięcy
 • Tylko wskazany kandydat będzie uprawniony do prowadzenia szkoleń wymaganych na formularzu przepustki.
 • Trener jest odpowiedzialny za ponowne zgłoszenie się przed upływem terminu ważności aktualnego karnetu.
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej musi obowiązywać przez okres ważności zezwolenia.
 • Obowiązkiem trenera jest dopilnowanie, aby odnowione certyfikaty ubezpieczenia zostały przesłane do gminy.
 • Przestrzenie publiczne są dla wszystkich, a trenerzy muszą szanować innych użytkowników naszych otwartych przestrzeni. Nie ma gwarancji wyłącznego korzystania z obszaru.
 • Trenerzy nie mogą używać wzmocnionej muzyki.
 • Gmina nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania związane z treningiem fitness na świeżym powietrzu w ramach omawianego zezwolenia. Gmina nie gwarantuje, że jakikolwiek teren nadaje się do proponowanego działania i że wnioskodawca / trener musi upewnić się, że obszar / teren, o który się ubiegają, jest odpowiedni do jego celów.
 • Przepustkę należy przedstawić na żądanie dowolnego urzędnika.
 • Gmina zastrzega sobie prawo do odrzucenia każdego wniosku i może zażądać zmiany wykorzystywanego obszaru, jeśli konieczne będą prace w tej lokalizacji.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl