5 porad, jak zmotywować się do treningu

Nie mam czasu, nie chce mi się, zacznę od jutra – to najczęściej powtarzane wymówki, żeby zrezygnować z aktywności fizycznej. A szkoda, bo regularny ruch wydłuża życie, poprawia metabolizm, pozwala wysmuklić i ujędrnić sylwetkę, a także dostarcza organizmowi hormony szczęścia. Przeczytaj nasze rady, a na pewno już nigdy nie powiesz, że nie masz ochoty poćwiczyć!
2024-01-15 12:05
Udostępnij
5 porad, jak zmotywować się do treningu

Najtrudniejszy zawsze jest pierwszy krok, ale gdy już go podejmiesz, na pewno nabierzesz ochoty na więcej. Gdy zauważysz efekty w postaci poprawy wyglądu, zdrowia i samopoczucia, codzienny trening stanie się Twoim najlepszym przyjacielem, niezależnie od preferowanej formy aktywności fizycznej.

Rób to, co lubisz najbardziej

Unikaj treningu z powodu niechęci do ćwiczeń siłowych czy odkładania wizyty na basenie. Zanim zaczniesz regularnie trenować, zastanów się, co naprawdę sprawia Ci przyjemność. Opcji jest wiele, nie tylko bieganie czy siłownia. Zacznij od długich spacerów, marszu, a potem spróbuj jazdy na rolkach, rowerze, pilatesu czy krav magi. Czerp przyjemność z aktywności fizycznej, którą wybierasz.

Śledź postępy

Prowadzenie dziennika postępów pomoże utrzymać motywację do ćwiczeń. Raz na jakiś czas mierz obwody ciała i zrób zdjęcie. Zapisuj, jak często trenujesz i jaką formę aktywności fizycznej wybierasz. To pozwoli Ci śledzić postępy i dodatkowo motywować się do dbania o siebie.

Ćwicz w rytm muzyki

Muzyka doskonale towarzyszy podczas treningu, podnosząc efektywność. Słuchawki dokanałowe, takie jak Hama Pure Passion, mogą zapewnić najczystszą jakość dźwięku, co jest istotne podczas ćwiczeń na siłowni czy na zewnątrz. Dzięki łączności Bluetooth i zintegrowanemu pilotowi są wygodne do użytku podczas aktywności fizycznej.

Myśl pozytywnie

Zmieniaj myślenie, gdy pojawi się myśl o zrezygnowaniu z treningu. Przypomnij sobie, jak świetnie się czujesz po ćwiczeniach. Planuj, że może skrócisz trening, ale nie rezygnuj całkowicie. Poczuj satysfakcję z tego, co osiągnąłeś.

Nagradzaj się

Motywuj się świadomością nagrody. Wyznacz dni, kiedy możesz pozwolić sobie na coś przyjemnego za regularne treningi. To może być ulubione jedzenie, zakupy czy oddanie się ulubionej pasji. Nagroda zwiększy radość z osiąganych postępów.