Jak połączyć korzyści z treningu fitness z treningiem mięśni oddechowych? Z pomocą przychodzi ActiBreathe, czyli unikalny program fitness, poprawiający sprawność fizyczną i wytrzymałość
fit.pl
2011-06-15 00:00
Udostępnij
Acti Breathe – nowość fitness
Niewiele aktywnych osób zdaje sobie sprawę jak istotnym elementem ich stylu życia jest na pozór trywialna, oczywista czynność oddychania. ActiBreathe jest najskuteczniejszym sposobem, aby usprawniać i trenować całe ciało, zarówno na zewnątrz, jak i od środka.

- ActiBreathe jest to trenażer mięśni oddechowych, czyli przepony i gładkich międzyżebrowych mięśni. Kształtujemy w ten sposób siłę przepony, jakoś oddychania, szybkość wdechu – tłumaczył nam podczas Targów Fit Expo Dominik Młyński .

Dzięki sprężynie oporowej zyskujemy dodatkowy opór podczas wydechu, dzięki czemu kształtować możemy siłę przepony i jakoś oddychania.

- Jest to urządzenie dla każdego. Mogą z niego korzystać również starsi ludzie, którzy na przykład mają problem, aby bez z zadyszki dojść do sklepu, dzięki temu treningowi mogą poprawić jakość swojego życia – przekonywał Pan Dominik.

Urządzenie jest niezwykle proste w użyciu. Zawiera regulację oporu, który wywierany jest na nasze płuca podczas wdechu. Oparty na sprężynie oporowej o regulowanym obciążeniu trenażer mięśni oddechowych został wprowadzony na rynek już 10 lat temu z myślą o sportowcach wyczynowych, z czasem zaczął być stosowany w leczeniu i rehabilitacji takich chorób jak POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), astma czy mukowiscydoza. Trafił także na listy refundacyjne brytyjskiego "NFZ".

- Każdy pacjent z podejrzeniem przewlekłej obturacyjnej choroby płuc w Anglii dostaje takie urządzenie od razu – podkreślał Dominik Młyński.

W ciągu ostatnich lat urządzenie pomogło poprawić wydajność wielu zawodnikom, z mistrzami olimpijskimi włącznie i poprawić jakość życia osobom chorym i starszym.

ActiBreathe ma również zastosowanie w klubach sportowych. Jest bardzo popularne wśród wioślarzy i kolarzy, powoli zyskuje przychylność entuzjastów fitness. Koncept ActiveBreathe  dla fitmaniaków  pozwala zintensyfikować ćwiczenia oraz podnieść ich efektywność - niezależnie od tego czy ćwiczymy ze sztangą, na popularnym stepie czy na piłce.

- Jest to idea lekkiego treningu, który może być wykonywany przez każdego wraz z oddychaniem, o minimalnym oporze. Jest to trening od środka i od zewnątrz. Osiągamy zdwojenie intensywności treningu, czyli tak naprawdę 15 minutowy trening z urządzeniem, powoduje, że nasze ciało czuje się jakby trening trwał 30 minut. To takie hantle dla płuc - dodal Pan Dominik.

ActiBreathe to innowacyjny program treningu, który nie tylko wpływa na poprawę kondycji oddechowej. Zwiększa również energię, maksymalizuje sprawność fizyczną i odporność na zmęczenie. Już po kilku tygodniach treningów poczujemy, że oddychamy lepiej, a dotychczasowe ćwiczenia fitness wykonujemy bardziej komfortowo i efektywnie.

www.fit.pl