Chodzenie z kijkami na dobre zadomowiło się w Poznaniu. Już 18 września mieszkańcy stolicy Wielkopolski ruszą nad Jezioro Maltańskie, gdzie wezmą udział w zawodach Nordic Walking Poznań 2010. Ambasadorem imprezy jest mistrz olimpijski Robert Korzeniowski  
fit.pl
2010-09-09 00:00
Udostępnij
Aktywny Poznań stawia na Nordic Walking
NW-ludzieOrganizatorzy marszu chcą zachęcić Polaków do dbania o własne zdrowie, czyli do regularnych wizyt u lekarza oraz prowadzenia aktywnego stylu życia np. poprzez uprawianie Nordic Walking. Ten sport jest przyjemny, bezpieczny i nieobciążający stawów. Nie wymaga stosowania skomplikowanego sprzętu czy specjalnych warunków terenowych. Jest odpowiedni zarówno dla osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku, dla osób dbających o sylwetkę, chcących poprawić swoją kondycję czy po prostu urozmaicić trening.

– Łatwość i bezpieczeństwo marszu Nordic Walking sprawiają, że uczestnikami zawodów mogą być osoby o różnej kondycji fizycznej w każdym wieku, a także będące w trakcie rehabilitacji powypadkowej – mówi Janusz Rajewski, dyr. POSiR.

Uczestnicy marszu Nordic Walking Poznań 2010 wystartują w sobotę 18 września o godz. 09.00 z Hangarów Kajakowych Toru Regatowego Malta. Trasa będzie obejmowała dwa dystanse: 5,3 km – jedna pętla dookoła Jeziora Maltańskiego oraz 10,6 km – dwie pętle dookoła Jeziora Maltańskiego. Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.posir.poznan.pl.

fot. Polska Federacja Nordic Walking
www.fit.pl