Zumba to niezwykle połączenie tańca i fitness. Te niezwykle energetyczne zajęcia mogą być również z powodzeniem prowadzone w wodzie!
fit.pl
2011-07-06 00:00
Udostępnij
Aqua Zumba – nowy wymiar zumby
Zumba zyskuje coraz większą liczbę entuzjastów. Trudno się dziwić w zumbie nie ma żadnych ograniczeń. Może ją tańczyć każdy – zarówno osoby z niewielkim tanecznym doświadczeniem, jak i osoby, które wcześniej miały styczność z aerobikiem czy fitnessem.

W Polsce aqua aerobik ma już wielu fanów. Ćwiczenia w wodzie mają wiele zalet i o tym nie trzeba nikogo przekonywać.  W fitnessie poszukiwane są wciąż nowe urozmaicenia, dlatego też połączono zumbę z aqua aerobikiem, tworząc aqua zumbę!

Podczas zajęć aqua zumby wykorzystuje się głównie latynowską, energetyczną muzykę. Ze względu na opór wody, ruchy będą wolniejsze niż podczas uprawiania zumby „na lądzie”, ale ćwiczenia są tak samo intensywne. Aqua zumba to doskonałe ćwiczenie dla wszystkich, którzy mają problemy ze stawami czy kręgosłupem. Woda skutecznie amortyzuje ruchy ciała oraz wypiera je do góry, a w tym samym czasie zmusza ciało do intensywnej pracy.

Wysiłek w wodzie bardzo dobrze wpływa także na nasze kości. Ćwiczenia dzięki zwiększonemu oporowi pozwalają wzmocnić gęstość tkanki kostnej. Ćwiczenia w wodzie wymagają także więcej energii niż na lądzie – opór wody jest większy niż powietrza. Są one zatem bardziej wymagające dla organizmu, który spala w krótszym czasie więcej kalorii. Regularne wizyty na pływalni, zwłaszcza na zajęcia aqua zumby, są doskonałym sposobem na zrzucenie nadprogramowych kilogramów przed zbliżającym się okresem letnim.

Podczas zajęć aqua zumby zaleca się noszenie specjalnych butów, z których korzysta się również podczas aerobiku w wodzie. Buty zapewniają wsparcie i przyczepność do dna basenu.

Aqua zumba jest przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku. Dla osób z bólami stawów, kręgosłupa, nadwagą, a także dla tych, którzy dopiero co wyleczyli kontuzję i starają się wrócić do formy.

Aqua zumba to doskonałe ćwiczenia na wakacje. Woda i gorące latynoamerykańskie rytmy - czego chcieć więcej?

Kto ma ochotę spróbować?

www.fit.pl