Który z mężczyzn nie chciałby być Bradem Pittem, który od ponad 20 lat zachwyca fanów na całym świecie swoimi umiejętnościami aktorskimi, przyjmując coraz to nowe, zapadające w pamięć role. Jaka jest tajemnica sukcesu Brada?  
fit.pl
2012-07-19 00:00
Udostępnij
Brad Pitt - zdrowy i wysportowany aktor
Brad w swojej karierze był już seksownym kowbojem („Thelma i Louise”), psychopatycznym mordercą („Kalifornia”), melancholijnym wampirem („Wywiad z wampirem'), policjantem, cyganem, starcem, który młodniał z każdym dniem. Lista jego ról lista jest jeszcze dłuższa, ale to nie miejsce, aby rozpisywać się na ten temat.

Kiedy Brad wchodzi na plan filmowy, zawsze stara się dawać z siebie sto procent. Podobnie w życiu prywatnym, działa na maksa nie tylko wcielając się w rolę ojca, ale również ćwicząc na siłowni.

Pamiętacie rok 1999, kiedy do kin wszedł „Podziemny krąg" i idealnie zbudowane ciało aktora. Jak to osiągnął? Z pewnością nie, dzięki conocnym spotkaniom w klubach walki. Aby dojść do ideału musiał poświęcić kilka miesięcy ciężkiej pracy z ciężarami i rygorystyczną dietą.

Każdego dnia Brad wykonywał trening na konkretną partię mięśniową. Tygodniowy cykl kończył treningiem cardio, zapewniającym spalanie tkanki tłuszczowej.

Oczywiście sam trening nie wystarczył, stanowił jedynie uzupełnienie do jakże ważnego czynnika, jakim jest dieta. Brad jadał sześć małych posiłków bogatych w białko, ograniczając węglowodany. Nie korzystał z żadnych suplementów, a jedynie przegryzał wysokobiałkowe batoniki dla sportowców.

Zobacz jak wyglądał trening Brada Pitta:

Trening powinien być wykonywany w 3 seriach po 15 powtórzeń, z 1 minutą przerwy pomiędzy seriami. Najważniejsza jest jakość wykonywanych ćwiczeń. Zamiast nakładać duże ciężary, lepiej dostosować ciężar tak, by ruchy były płynne i koncentrowały konkretną (ćwiczącą danego dnia) partię mięśniową.

PLAN TRENINGOWY:

Poniedziałek/klatka piersiowa:
1. Pompki 25x3
2. Wyciskanie na maszynie siedząc 3x15
3. Wyciskanie na ławce skośnej 3x15
4. rozpiętki na maszynie butterfly 3x15

Wtorek/plecy:
1. Podciąganie na drążku 5xmax
2. Przyciąganie linki wyciągu dolnego 3x15
3. Przyciąganie linki wyciągu górnego 3x15
4. Unoszenie sztangi do klatki piersiowej 3x15
5. Podciąganie ciężaru w opadzie 3x15

Środa/barki:
1. Wyciskanie sztangielek nad głowę, siedząc 3x15
2. Wzniosy ramion na boki 3x15
3. Unoszenie sztangi na prostych ramionach 3x15

 

Czwartek/ biceps/triceps:
1. Unoszenie ramion na modlitewniku 3x15
2. Unoszenie przedramion na wyciągu dolnym 3x15
3. Unoszenie sztangielek w chwycie młotkowym 3x15
4. Ściąganie oburącz linki wyciągu 3x15

Piątek/Cardio:
1. Bieganie na bieżni – 45 minut – 65% - 75% twojego tętna maksymalnego.

Sobota i niedziela – wolne.


Mateusz Gomółka

www.fit.pl