Buty do biegania – na co zwracać uwagę?

Bieganie to sport, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. To również jeden z najtańszych sportów. Wystarczy znaleźć dogodne miejsce i zaopatrzyć się w dobre buty. No właśnie buty – na co zwrócić uwagę wybierając obuwie do biegania?  
fit.pl
2012-07-09 00:00
Udostępnij
Buty do biegania – na co zwracać uwagę?
W sklepach sportowych bez problemu zakupimy obuwie dla pań i buty dla mężczyzn przeznaczone do biegania. Sprzedawcy zwykle wiedzą jakie buty do uprawiania tego sportu należy zakupić. Obuwie jest najważniejszym elementem sprzętu biegacza. Jeżeli jesteś początkującym biegaczem, są w zasadzie jedynym elementem, o który powinieneś zadbać przygotowując się do biegania.

buty

Bieganie w butach, które nie są do tego przystosowane często kończy się licznymi urazami, takimi jak: bóle stóp, kręgosłupa, stawów. Dlatego też kupując buty, należy zwrócić uwagę na trzy elementy: spodnią podeszwę, właściwą podeszwę i górną część buta.

Jak na tle innych biegowych butów wypada obuwie marki Crivit?

buty4

Buty dość dobrze dopasowują się do nogi, są lekkie i miękkie, dzięki czemu zapewniają komfort podczas aktywności fizycznej. Buty posiadają lekką amortyzację, niezbędną podczas biegania po nierównych chodnikach. Zaletą tego obuwia jest dobrze dopasowany, cienki język. Siateczka, która znajduje się na bucie zapewnia przewiew, ale niestety przy bieganiu w upalne dni noga poci się i lekko ślizga.

buty3

Plusem butów jest również gruba podeszwa, która chroni stopę przed podrażnieniem, dzięki czemu podczas biegu, na przykład w parku, nie czujemy kamieni. Buty Crivit świetnie sprawdzają się w czasie biegania po parkowych czy leśnych ścieżkach. Natomiast w bieganiu po asfalcie nie sprawdzają się najlepiej. Niemniej jednak buty mają dobrą przyczepność. Pięta jest usztywniona w stopniu średnim. Minusem jest przód buta, który jest dość obszerny, dlatego buty nie są polecane dla osób, które nie mają szerokiej stopy.

buty5

W butach biega się bardzo dobrze. Plusem jest to, że można w nich przebiec wiele kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Nawet podczas deszczu środek buta zostaje suchy.

Buty marki Crivit są świetną alternatywą dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Są znacznie lepsze niż trampki czy inne obuwie, w których początkujący biegacze próbują swoich sił. To również dobre rozwiązanie dla osób, które w ciągu roku mają duże przebiegi, ale nie chcą wydawać zbyt wielu pieniędzy na 4 czy 5 pary w roku. Na pewno nie są to buty startowe, ale amatorowi w zupełności wystarczą. Główną zaletą jest ich uniwersalność. Osoba, która zaczyna przygodę z bieganiem, może korzystać z nich zarówno na twardej nawierzchni jak i leśnych ścieżkach, czy bieżni.

buty2

Podsumowując buty marki Crivit to bardzo dobre buty, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę. Nie mogą być co prawda porównywane z butami z innych marek, zwłaszcza pod względem designu, ale radość z biegania jaką dają jest bezcenna.

www.fit.pl