fit.pl mobile logo

Damian Grabowski - wojownik na drodze do tytułu

Damian Grabowski to wschodząca gwiazda europejskiego MMA w wadze ciężkiej, wielokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata i mistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu
damian-grabowskiTeraz staje przed szansą zdobycia pasa mistrza świata jednej z trzech najbardziej prestiżowych organizacji MMA,Bellator FC. Damian Grabowski 19 sierpnia zmierzy się z Amerykaninem Scottem Barrettem (10-1)na gali Bellator Championship w Chicago Theatre

O występie w tej rangi imprezie mówi, że to wielka szansa na sportowy i finansowy sukces. Dlatego chce się pokazać na niej z jak najlepszej strony. Jak sam przyznaje nie chodzi tylko o główną nagrodę w turnieju, bo jeśli się dobrze pokaże, to ma szanse na kolejne atrakcyjne finansowo walki w USA. - Tam jest duże zainteresowanie tą dyscypliną. Stacje telewizyjne płacą wysokie stawki za możliwość pokazania zawodów. Jestem niesłychanie zmotywowany, bo druga taka okazja może się nie powtórzyć.

"Polski Pitbull" od kilku dni przebywa już w Chicago, gdzie ciężko trenuje do czwartkowego pojedynku pod okiem Sama Colonny – byłego trenera Tomasza Adamka i Andrzeja Gołoty. Polak spruje m.in z Andrzejem Fonfarą – byłym młodzieżowym mistrzem świata WBC. Colonna chwalił m.in. cios podbródkowy najlepszego polskiego zawodnika MMA w wadze ciężkiej.

Przed starciem z Amerykaninem, Grabowski przyznaje, że dla niego ta walka to sportowe być albo nie być. Pojedynek trudny, bo Scott Barret to amerykański mistrz nokautu. Jednak Damian przekonuje, że do takiego pojedynku przygotowywał się przez całe sportowe życie. -To 10 lat specjalistycznych treningów i całe moje życie wyrzeczeń. Jestem gotowy- mówi Polak.

Najlepszy polski zawodnik MMA pochodzi z Opola. Jest wielokrotnym mistrzem Polski, wicemistrzem świata i mistrzem Europy w brazylijskim jiu-jitsu. Jednak, jak sam przyznał ostatnio dużo częściej zajmuje się trenowanie MMA niż jiu-jitsu, bo z tym wiąże swoją przyszłość.

Damian otwarcie mówi, że sporty walki to całe jego życie. - Zaczęło się od fascynacji rycerzami, przeczytaniem chyba ze trzy razy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Później były zawody i treningi zapaśnicze, zauroczenie kickboxingiem (do dzisiaj potrafię zgasić światło stopą!), karate , taekwondo i wreszcie brazylijskim jiu-jitsu. W tym ostatnim zostałem wicemistrzem świata, a MMA to był naturalny rozwój, coś co musiało stanąć na mojej drodze-zdradza Polak.

W MMA 30-letni Grabowski na zawodowym ringu stoczył 12 walk i wszystkie wygrał. Co godne uwagi pokonuje swoich przeciwników w wielkim stylu. Podczas wiedeńskiej gali MMA pokonał czterech rywali.

[-------]

W grudniu minionego roku jedna z najbardziej cenionych amerykańskich stron MMA w USA, Bloody Elbow, tak pisała o najlepszym polskim zawodniku MMA wagi ciężkiej, Damianie Damian GrabowskiGrabowskim (12-0): -To bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Europie. Wielkie organizacje jak UFC już teraz powinny się nim zainteresować, zanim nie będzie za późno.Osiem miesięcy później, po dwóch kolejnych zwycięstwach, Damian Grabowski jest rozstawiony z numerem 1 w turnieju wagi ciężkiej Bellator Championships, za kilkadziesiąt godzin, 19 sierpnia debiutując na ringu Chicago Theatre, jako główna walka wieczoru pokazywana wielomilionowej publiczności na żywo przez ogólnoamerykańską stacje FOX.

Dla Damiana ważna jest każda walka i do każdej trzeba się sumiennie przygotować. W końcu, jak sam przekonuje, to kolejny pojedynek na drodze do celu. Jest nim zostanie najlepszym zawodnikiem MMA, a także zdobycie pasa mistrzowskiego którejś z największych organizacji MMA na świecie: w USA, czy Japonii.

W MMA trzeba być niezwykle wszechstronnym, żeby osiągać sukcesy - tłumaczy polski wojownik. Uważa on, że w tej coraz popularniejszej dyscyplinie sportowej w Polsce liczą się umiejętności walki w różnych stylach. By wygrywać, nie wystarczy być tylko niesłychanie silnym albo tylko dobrze boksować. Ważne jest także dobre przygotowanie, dieta, ćwiczenia. Przy wzroście 187 cm, wadze 106-107 kg jego sylwetka robi wrażenie: zero tłuszczu same mięśnie.

Dlatego Damian sporo czasu poświęcana na treningi. Wieczorami ćwiczy elementy walki. Często trenuje z zapaśnikami z Krapkowic i z kolegami z klubu.

W jego diecie dominują produkty wysokobiałkowe, sałatki. Żadnych tłustych potraw.

Jego dbałość o zdrowie i kondycję to wynik nie tylko zamiłowania do sztuk walki, ale i wyboru studiów. Daniel Grabowski, bowiem ukończył wychowanie fizyczne na Politechnice Opolskiej, a teraz edukuje się na studiach podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku na kierunku: żywienie i dietetyka w sporcie. - Jestem zafascynowany wszystkim co dotyczy ludzkiego ciała, sposobem odżywiania, wykorzystaniem do maksimum jego potencjału - tłumaczy Grabowski.

Jak sam przyznaje jego mocną stroną jest psychika, która odgrywa kluczowa rolę w dyscyplinie, która uprawia. "Polski Pitbull" mówi, że nigdy nie myśli o strachu, gdy wychodzi na ring. Po prostu wychodzi na ring, walczy i wygrywa. - Odrzucam od siebie takie myśli jak najdalej. Po prostu wypieram je z głowy. Tłumaczę sobie, że strach nie istnieje. Skupiam się tylko na tym, jak rozegrać walkę. Gdybym się bał, nie miałbym po co wchodzić do ringu-tłumaczy.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl