Gwyneth Paltrow weszła w nowy rok z nową dietą, która ma oczyścić ciało aktorki z toksyn i zbędnych kilogramów.
fit.pl
2009-01-14 00:00
Udostępnij
Dieta oczyszczająca Gwyneth Paltrow
Nowy rok to nowe postanowienia także dla hollywoodzkich gwiazd. Popularna aktorka, Gwyneth Paltrow rozpoczyna 2009 rok oczyszczającą dietą. - Przyda mi się – wyjawia aktorka.

Gwyneth Paltrow weszła w nowy rok z nową dietą, która ma oczyścić ciało aktorki z nagromadzonych przez święta toksyn i kilogramów. 

– Muszę stracić kilka kilogramów pozostałych po świętach – napisała na swoim blogu popularna aktorka. - Co jeszcze? Chciałabym w tym roku kilka razy oczyścić organizm. Najostrzejsza, do tej pory była dieta Master Cleanse, którą przeszłam na wiosnę zeszłego roku. Nie powiecie o niej, że jest prosta i łatwa. Ale podziałała – wyznaje Gwyneth Paltrow.

Co roku, na początku stycznia zdobywczyni Oskara sięga po podobne diety. – Chcąc oczyścić swój organizm nie chcę bazować w środku zimy na samej wodzie z cytryną. Poprosiłam więc specjalistę od diet o wskazówki, jak przeprowadzić oczyszczenie – wyjaśnia.

W skład oczyszczającego menu Gwyneth Paltrow wchodzą owocowe koktajle i płatki owsiane (śniadanie), kurczak teriyaki i gotowany na parze łosoś (obiad) oraz dużo owoców. Fani przetworzonych produktów na pewno nie znajdą ulubionych dań w oczyszczającym jadłospisie.

[-------]

Dzień pierwszy zaczyna się od śniadania - wody z cytryną, w kolejne dni można pozwolić sobie na koktajl jagodowy z dodatkiem migdałów. Na obiad sałatka z marchwi z dressingiem imbirowym. Nie lubisz marchwi? Lepiej się, przełam, bo do kolacji możesz pozwolić sobie jedynie na przekąskę z dyni i nasion słonecznika. W czasie kolacji pożywisz się zupą z brokuł i aruguli.

gwyneth paltrow 2Gwyneth skorzystała z rad dra Alejandro Jungera, z którym ułożyła plan oczyszczającej diety. Specjalista od oczyszczania organizmu, którego książka wyjdzie w maju, jest dietetycznym guru hollywoodzkiej gwiazdy.

Oto kilka rad Jungera, jak zacząć swoją przygodę z oczyszczaniem organizmu:
  • - staraj się głęboko oddychać lub ćwiczyć jogę
  • - wieczorem, przed pójściem spać, zjedz łyżkę oliwy z oliwek extra virgin, by stymulować wątrobę
  • - toksyny wydalane są przez skórę, dlatego ważne jest, by porządnie się spocić uprawiając sport lub chodząc do sauny
  • - jedz organiczne produkty, bez zawartości pestycydów

Paltrow zapewnia o skuteczności takiej diety, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy.

– Ważne, by koktajle były w płynnej postaci, dzięki temu system trawienny będzie miał mniej pracy. Pocierpię razem z wami, by zacząć ten rok lżejszą. Powodzenia nam wszystkim! - pisze aktorka na swoim blogu.

Z podobnej diety korzysta także Victoria Beckham i Oprah Winfrey.

www.fit.pl