Ekstremalny bieg prawdziwych komandosów dla każdego!

Jedyny bieg survivalowo-wytrzymałościowy przygotowany we współpracy z wojskowymi jednostkami sił specjalnych, m.in. ze słynną FORMOZĄ. 19 czerwca 2016 na specjalnie przygotowanym torze motocrossowym w podpoznańskich Obornikach zmierzą się pasjonaci mocnych survivalowych wrażeń. Planowane są trzy dystanse: 10, 5 oraz 1 km dla najmłodszych. Będzie to także święto sportu dla każdego połączone z piknikiem rodzinnym – przewidziano różne dystanse i moc atrakcji, także tych związanych z Wojskiem Polskim.  
fit.pl
2015-12-17 00:00
Udostępnij
Unikalny tor przeszkód udostępniony przez Gminę Oborniki został przeprojektowany przez żołnierzy FORMOZY i wzorowany jest na autentycznych torach szkoleniowych wykorzystywanych podczas wojskowej zaprawy naszych komandosów. FORMOZA zadeklarowała także czynny udział w tych niesamowitych zmaganiach, przeprowadzenie treningu oraz możliwość potraktowania udziału w zawodach jako preselekcji.- Najlepsze sportowe imprezy nie kończą się na bezkompromisowej rywalizacji. Nowością wśród biegów survivalowych będzie profesjonalnie zorganizowana strefa finiszera, wzorowana na największych polskich wydarzeniach sportowych, takich jak ENEA Tri Tour czy Challenge Poznań. Tutaj każdy ze startujących będzie mógł poczuć się jak zwycięzca, odzyskać siły pod okiem specjalistów i podzielić wrażeniami z innymi zawodnikami mówi Wojciech Kruczyński, Prezes Endu Sport, współorganizatora imprezy.

Impreza organizowana jest przez Gminę Oborniki i będzie mocną inauguracją Dni Obornik obchodzonych w czerwcu Dni miasta. Aktywna rola Obornik sprowadza się do przekazania we władanie FORMOZY toru motocrossowego, zadbania o liczne atrakcje oraz organizacji m.in. transportu z i do Poznania w dniu imprezy dla uczestników i kibiców tego wyjątkowego wydarzenia. Należący do Gminy Oborniki tor to doskonała lokalizacja dla imprez plenerowych i terenowych. Powstał na terenie byłego wyrobiska po żwirowni, co pozwoliło na wybudowanie obiektu o niemal stadionowym charakterze. Ze względu na doskonałą widoczność i bezpiecznie rozmieszczone punkty obserwacyjne odbywające się tu imprezy każdorazowo gromadzą tłumy kibiców żądnych niezapomnianych wrażeń i niesamowitych emocji. Tym razem stanie się prawdziwą szkołą przetrwania dla miłośników ekstremalnych wyzwań.Dlaczego właśnie elitarna jednostka FORMOZA?

- Komandosi z FORMOZY często angażują się w akcje charytatywne i przekuwają swój wysiłek w popularyzowanie szczytnych idei, w tym promocji Jednostki i całego Wojska Polskiego – wyjaśnia Dariusz Terlecki, Prezes KRS Formoza – Stowarzyszenia skupiającego byłych i obecnych żołnierzy tej jednostki.

- W 2015 roku Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjno-Sportowe „KRS FORMOZA” wystąpiło z inicjatywą uczczenia pamięci byłego Dowódcy Wojsk Specjalnych i patrona Jednostki Wojskowej FORMOZA, generała broni Włodzimierza Potasińskiego. Do udziału w tym wyzwaniu zaproszono sześciu reprezentantów najlepszych jednostek specjalnych, jak Grom, Nil, Agat, JW Komandosów, FORMOZA oraz US Navy Seals. Teraz czas na nowy projekt – polegający na pokazaniu jak wygląda szkolenie komandosów od kuchni, choćby poprzez udział w takim biegu z przeszkodami – wyjaśnia.

Czas trwania imprezy
: 18-19 czerwca 2015 r.
Miejsce: tor motocrossowy w Obornikach
Dystans: 5 km, 10 km i 1 km dla najmłodszych
Liczba przeszkód naturalnych i sztucznych: ponad 50 (na dystansie 10 km)
Limit startujących: 1500 osób na jednym dystansie
Limit czasowy: 4 godzinyNiedziela przyniesie ogrom emocji związanych nie tylko z odbywającym się tego dnia wyścigiem. Oprócz zawodów i animacji dla dzieci na małych i dużych miłośników aktywnego stylu życia czekają zajęcia ruchowe z najlepszymi instruktorami fitness. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w crossficie, dać się porwać dynamicznej zumbie i zmierzyć się z siłą grawitacji, pokonując ścianę wspinaczkową! Jeśli to za mało, czekać będą na kibiców i uczestników dynamiczne pokazy sprzętu wojskowego i sił specjalnych, przeloty widokowe nad regionem oraz strefa gastronomiczna, w której nie zabraknie… najprawdziwszej wojskowej grochówki!

Zapisy na stronie: http://formozachallenge.pl/, profil FB: https://www.facebook.com/FormozaChallenge