I to dosłownie. Amerykańscy naukowcy stworzyli „magiczne” tabletki, wzmacniające mięśnie bez ruszania się z miejsca.
fit.pl
2008-08-13 00:00
Udostępnij
Fitness w pigułce
I to dosłownie. Amerykańscy naukowcy stworzyli dwie „magiczne” tabletki (AICAR i GW1516). Dzięki nim nie ruszając się z miejsca nie tylko spalisz nadmiar tłuszczu, ale też.... poprawisz kondycje, wzmocnisz organizm i zbudujesz muskulaturę
 
Czy dzięki amerykańskim tabletkom będzie
można mieć coś takiego bez wysiłku?
Myszy, którym podano „magiczny” preparat mogły biec bez przerwy nawet o 44% dłużej. Normalnie gryzonie te potrafią pokonać dystans 900 m lub pędzić bez odpoczynku przez 90 minut. Po zażyciu dopingującej tabletki przebiegną 1,5 km, lub na bieg poświęcą 2 godziny.

Choć celem tabletek jest zastosowanie w leczeniu chorób degeneracyjnych mięśni, m.in. dystrofii mięśniowej oraz wzmożenie prozdrowotnych efektów ćwiczeń, to istnieje ryzyko, że będą wykorzystane do mniej chlubnych celów. Aby ukrócić proceder dopingu z użyciem AICAR i GW1516 wśród sportowców, szef projektu - profesor Ronald Evans z Instytutu Medycznego Howarda Hughesa - stworzył test, który pozwala na wykrycie tabletek we krwi i w moczu.

– Mało kto dostaje zalecaną dawkę 40 minut aktywności ruchowej dziennie. Jeśli istniałaby szansa dla tych ludzi na imitację ćwiczeń to byłoby to z korzyścią dla ich zdrowia – uważa Evans,

Jak działają takie tabletki? To proste – wystarczy, że oszuka się mięśnie tak by odczuwały, że są codziennie trenowane. AICAR i GW1516 wpływają na te części mięśnia, które reagują wyłącznie na ćwiczenia fizyczne.

My jednak stawiamy na tradycyjne ćwiczenia w fitness klubie, tabletki pozostawiając tym, którzy naprawdę ich potrzebują.


www.fit.pl