Po oszałamiającym sukcesie Drabiny Jakuba przyszedł czas na schody. Nowe urządzenie twórców Jacobs Ladder to wyjątkowa maszyna cardio napędzana siłą mięśni ćwiczącego  
fit.pl
2013-05-21 00:00
Udostępnij
Jacobs Stairway - Schody Jakuba
Unikalna konstrukcja i kompaktowe rozmiary obrotowej klatki schodowej pozwalają na umieszczenie jej nawet w sypialni. Stopnie Jacobs Stairway mają zaledwie 28 centymetrów, są więc wygodnie w użytkowaniu. Cała maszyna jest też bardziej kompaktowa od podobnych urządzeń konkurencji.

- Idea jest prosta. Wzięliśmy Drabinę Jakuba i zastąpiliśmy szczeble stopniami. Tak właśnie powstało to urządzenie – wyjaśnia Bob Palka, właściciel firmy Jacobs Ladder LLC.

Zasada działania przypomina dobrze nam znane urządzenie. - Po pierwsze kontrolujesz szybkość, bo im wyżej wchodzisz tym szybciej schody przesuwają się do dołu. Tu nie ma żadnych elektrycznych przełożeń. Decyduje naturalna siła – ty szybciej się poruszasz, szybciej porusza się też urządzenie – wyjaśnia Palka.

Pas bezpieczeństwa, podobnie jak w Drabinie Jakuba, służy jako blokada. Gdy ćwiczący zbliży się do ostatniego stopnia, urządzenie automatycznie się zatrzyma.

Czy Jacobs Stairway pójdzie w ślady drabiny? Są na to spore szanse, bo podczas targów FIBO urządzenie wzbudzało duże zainteresowanie właścicieli klubów oraz klubowiczów. www.fit.pl