fit.pl mobile logo

Jak przygotować się do ćwiczeń w klubie fitness?

Nowy rok, nowa ty? Kto z nas nie podjął takie wyzwania wraz z początkiem roku? Jedno to kupić karnet do klubu fitness, a drugie to przygotowanie do ćwiczeń. Jak rozpocząć swoją przygodę z klubem fitness radzi trener personalny Grzegorz Rejmer

1) Określ cel

Jasno określony cel to pierwszy krok do sukcesu. Nie ważne czy zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej, czy zdudowaniu masy mięśniowej - należy mieć cel.

Warto także określić go w czasie i zapisać. Możesz np. napisać na kartce "Zrzucę 10 kilogramów do wakacji" i przykleić ją na lodówkę.

2) Pamiętaj o posiłku

W drodzę po zdrowie i wymarzoną sylwetkę dobrze skomponowana dieta to 70% sukcesu. Pamiętaj o tym, by nie jeść posiłku bezpośrednio przed samymi ćwiczeniami, ani nie zjeść go za późno np. 3h przed treningiem.
Ciało potrzebuje łatwo dostępnej energii, więc zalecałbym zjeść około 1.5h przed treninigiem posiłek zawierający białko i węglowodany np. pierś z indyka z chlebem żytnim i warzywami. Taki posiłek da Ci odpowedniej energii na treningu i nie pozowoli Ci głodować.

3) Wybierz odpowiedni ubiór

Pamiętaj o ręczniku i zmiennym stroju. To w co się ubierzesz zależy od Ciebie, ale strój powinien być lekki, wygodny, ma nie krępować ruchów i masz się w nim dobrze czuć. Jeśli nie masz stroju typowo sportowego - ubierz po prostu dresy, zwykłą koszulkę i buty z płaską podeszwą.

4) Nie przemęczaj się

Zbyt intensywny trening, np. codzienny po 2h godziny, nie dość, że nadwyręży Twoje mięśnie, stawy i zdrowie, to  prawdopodobnie zniechęci Cię do dalszych ćwiczeń. Dużo lepszy efekt uzyskasz ćwcząc regularnie 3-4 razy w tygodniu.

2(1)

5) Pytaj o rady

Kiedy już znasz swój cel i jesteś gotwy/a do działania najlepiej udać się do dobrego trenera personalnego. Czasem opanowanie poprawnej techniki nie jest wcale proste. Nie bój się pytać instruktora, a nawet kogoś innego na siłowni, gdy masz z czymś wątpliwości.

Wszyscy kiedyś zaczynali, a jeżeli myślisz, że staniesz się pośmiewiskiem pytając o technikę w "martwym ciągu" - nic bardziej mylnego!

Rozmawiaj, pytaj i sam/a doradzaj jeśli masz wiedzę na inny temat - a kto wie? Może na siłowni poznasz nowych przyjaciół ? :)

6) Co pić ?

Najlepsza będzie woda mineralna (niegazowana). Jeżeli zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej, unikaj napojów izotonicznych i soków, które słodzone są różnego rodzaju cukrami, syropami, czy słodzikami.

Woda stanowi około 70% ludzkiego organizmu. Dobrze nawodnione ciało pracuje dłużej i efektywniej, bo organizm jest silniejszy, ma więcej energii i te same ćwiczenia wydają się łatwiejsze do wykonania niż przed nawodnieniem.

Dlatego pamiętaj, by regularnie pić wodę. Przed, po i w trakcie wysiłku.

7) Problemy ze zdrowiem

Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne to przed podjęciem aktywności przekaż je instuktorce, lub trenerowi. Z pewnością zostaną dla Ciebie dobrane ćwiczenia zastępcze, lub otrzymasz instrukcję co zrobić w Twoim przypadku, by dojśc do porządanego efektu.

8) Weź kogoś ze sobą

We dwoje zawsze raźniej i ciekawiej. Wspierając się, łatwiej trzymać się zaleceń dietetycznych, czy nawet podnieść coś z ziemi prawda? Z partnerem treningowym prawdopodobnie szybciej dojdziesz do celu. Z doświadczenia wiem, że wzajemna motywacja może poprowadzić bardzo daleko. Nie tylko na siłowni, ale i w życiu.

9) Nie rezygnuj

Cel wymaga poświęceń. Tak było, jest i będzie, ale czy nie jesteś ciekaw/a jak będzie wyglądać Twoje ciało gdy już zrzucisz upragnione 10 kilogramów? :)

Myślę, że warto spędzać czas na zajęciach fitness, jak i w klubach fitness. Jest to świetna okazja do kształtowania ciała, pracowania nad charakterem i możliwość zawierania nowych znajomości.

Więc jak ? Cel ustalony ? Torba spakowana?  DO DZIEŁA ! :)

grzegorz

Autor: Grzegorz Rejmer, Trener Personalny
Zajzryj na facebook na Trening z Grzechem , po jeszcze więcej motywacji.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl