fit.pl mobile logo

Julita Tkaczyk

Pierwsza i jedyna Polka, która wystartowała na mistrzostwach świata w aero kick boxingu
Szerszej publiczności Julita Tkaczyk jest znana jako wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy w kick boxingu oraz zawodowa bokserka. Nie każdy jednak wie, że Julita Tkaczyk to także pierwsza i jedyna Polka, która startowała na Mistrzostwach Świata w aero kick boxingu - dyscyplinie łączącej w sobie techniki kick boxingu i aerobiku.julita tkaczyk 01

Co to jest aero kick boxing?

- To nowa dyscyplina, jeśli chodzi o aerobik. Zawiera elementy kick boxingu przy muzyce. Panie, które jeszcze nie skorzystały z tej formy lub wahają się, co wybrać dla siebie, serdecznie zapraszam na zajęcia – myślę, że im się spodoba. I na pewno przygoda z aero kick boxingiem potrwa trochę dłużej.

To bardziej aerobik, czy bardziej sztuka walki?

- Pół na pół. Nie ma przewagi elementów aerobiku, czy kickboxingu. Jest to dyscyplina sportowa, rozgrywane są mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. Na zawodach tę dyscyplinę sędziuje czterech sędziów – dwóch ocenia technikę kick boxingu, a dwóch tylko i wyłącznie kroki i układy choreograficzne z aerobiku. Dlatego musi to być odpowiednio spójne, nie może być przewagi jednego z elementów. Teraz mówię o dyscyplinie sportowej, natomiast w fitness klubie prowadzę amatorskie zajęcia dla kobiet.

Ale z kick boxingiem jeszcze pani nie zerwała?

- Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa. Ale to zależy od kilku czynników. Jednym z problemów jest to, że nie mam w tej chwili sponsora. Mam nadzieje, że znajdzie się taka osoba, która będzie chciała promować kick boxing i moją osobę. Najbardziej chciałabym powalczyć o mistrzostwa świata w Radomiu.

Radom ma mocną ekipę kick bokserów?

- Zgadza się. Co roku zgłasza się do nas na zajęcia bardzo dużo adeptów kick boxingu. Niestety, większość z nich odchodzi. Spowodowane to jest tym, że po pierwsze nie mają motywacji, a po drugie w tym sporcie potrzeba trochę wyrzeczeń i poświęceń. Ale osoby, które złapią tego bakcyla i które chcą trenować, osiągają wyznaczone sobie cele, zdobywają medale. Właśnie niedawno na zawody wybrała się grupa juniorów, mam nadzieje że przywiozą mnóstwo medali. Co roku przywozimy do naszego miasta sporo medali i przysparzamy sporo radości kibicom. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie gorzej.

julita tkaczykCzy to dyscyplina dla każdego, czy też trzeba mieć jakieś specjalne predyspozycje?

- Trzeba mieć predyspozycje, ale nie chodzi tu o jakąś wielką siłę, określoną wagę, czy muskulaturę. Najważniejsza jest głowa. Jak w każdej dyscyplinie sportu, liczy się przede wszystkim psychika.

Co uważa pani za swoje największe osiągnięcie?

- Trochę ich już było. Każde coś wnosi, po każdym kariera nabierała rozpędu. Najważniejsze to chyba 15-krotne mistrzostwo Polski, dwukrotne Mistrzostwo Europy, medal na mistrzostwach świata i w Pucharze Świata

Dużo trzeba pracować na takie sukcesy?

- To jest sport. Sport wyczynowy. Nie ma tu mowy o rekreacji, czy o odpuszczaniu sobie. Niestety trzeba poświęcić dużo, żeby coś osiągnąć.

Czy oprócz kickboxingu i aero kick boxingu ma pani czas na jakiś inny sport?

- Teraz przede wszystkim jestem mamą 9-miesięcznego synka, więc spędzam w nim większość czasu, ale kiedy mam chwilę wolnego czasu, uwielbiam tańczyć – to druga moja pasja po sporcie.

Julita Tkaczyk - zawodowa Mistrzyni Europy w kick boxingu, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, kilkunastokrotna Mistrzyni Polski. Pierwsza i jedyna Polka, która wystartowała w Mistrzostwach Świata w aerokick-boxingu, gdzie zajęła czołowe miejsce. Od 6 lat prowadzi w radomskim fitness klubie Fitness Park zajęcia i warsztaty kick-boxing i aero kick boxing.

Rozmawiał Tomasz Kolasa
www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl