fit.pl mobile logo

Maciej Jachowski o zdrowiu, gotowaniu i tańcu

W dzieciństwie był leniem, ale już  nie jest typem „kanapowca”. Uprawianie sportów to dla niego najskuteczniejsza forma relaksu. Niedawno skoczył ze spadochronem i bardzo mu się to spodobało
mjachowski1Aktor znany z roli Irka z serialu „M jak Miłość” nie wyobraża sobie życia bez adrenaliny!

Jesień w pełni. Czy zaczął Pan już wzmacniać swoją odporność przed zimą?

-Nie przygotowuję się jakoś specjalnie do zimy. Mój organizm jest dość odporny. Zdarzają mi się jedynie lekkie przeziębienia. Na szczęście!

Czy pasuje do Pana przysłowie  „W zdrowym ciele, zdrowy duch”?


-Raczej tak. Na szczęście nie narzekam na zdrowie! Czasem zdarza się lekkie przeziębienie. Tak więc ciało jest zdrowe i duch także.

Interesują Pana informacje o zdrowym stylu życia?


-Nie wyszukuję ich celowo, ale jak już natknę się na coś ciekawego, to owszem, przeczytam!

Jakie formy ruchu i miejsca, gdzie można poprawić formę, Pan preferuje?

-Biegam, chodzę na basen i siłownię. Nie robię tego regularnie, ale staram się aktywnie spędzać czas, bo zdecydowanie lepiej się wtedy czuję.

Chętnie Pan  pływa. W grę wchodzi tylko basen?

-Basen jest dobry rekreacyjnie i przydaje się w zimie. Natomiast jeśli tylko pogoda pozwala, to preferuję otwarte akweny. Woda to zdecydowanie mój żywioł.

Jeździ Pan konno. Czy lubi Pan towarzystwo zwierząt?


-Jazda konna działa na mnie uspokajająco. Zwierzęta zaskakują często swoją mądrością. Lubię ich towarzystwo. Dlatego zawsze miałem jakiegoś zwierzaka w domu.

Jak zaczęła się Pana  przygoda ze sportami ekstremalnymi?

-Zaczęło się od czystej ciekawości i strachu. Jak się czegoś boję to właśnie to robię i tak było z pierwszym skokiem na bungie. Skoczyłem i strasznie mi się spodobało. Potem była pustynia i quady, gdzie nic nie ogranicza, a warunki są mega ekstremalne. Ogromna dawka adrenaliny. To właśnie lubię. I dlatego też ostatnio moją nową pasją są skoki spadochronowe.     

W dzieciństwie też  lubił Pan  ruch?

-Mały Maciek zdecydowanie był typem dość leniwego dziecka. Aż trudno mi w to uwierzyć, ale faktycznie ciężko przychodziło mi wychodzenie na dwór, kopanie w piłkę. Na szczęście to się zmieniło kiedy byłem już nastolatkiem. Wtedy zacząłem nadrabiać i stałem się aż za bardzo aktywny. Rzadko można było zastać mnie w domu, a bardzo często na siłowni, albo na dworze z wrotkami.
 
Czy sport to jedyny forma relaksu?

-Podstawowa. Obok sportu, relaksuje mnie także kino, teatr i muzyka.

Czy dobra forma fizyczna przydaje się w pracy aktora?


-Zdecydowanie tak, bo daje kondycję, wytrwałość i umiejętność koncentracji.

Czy Maciej Jachowski dba o swoją wagę i  uważa na to co je?

-Mam wagę i staję na niej średnio raz w tygodniu. Staram się uważać na to co jem, ale jest to dość trudne, bo mam szczególną słabość do  dobrego jedzenia. Preferuję zdecydowanie polską kuchnię, a nasze potrawy nie należą do dietetycznych. Dlatego jeśli jednego dnia zjem dużo i nie do końca zdrowo, następnego dnia robię ścisłą dietę.

Jak czuje się Pan w kuchni? Gotuje Pan? Czy są to zdrowe posiłki?

-Czasami gotuję…zazwyczaj kotlety schabowe. Są pyszne i raczej niezdrowe, ale umiem też przyrządzić różne sałatki, więc jakoś da się to zrównoważyć.

„Taniec z gwiazdami” opuścił Pan jako pierwszy. Czy była to dla Pana porażka?

-Nie wiem czy porażka to dobre słowo. Odrobinę się z tym liczyłem. Miałem świadomość osób, które występują w tej edycji. To mocne i wypromowane nazwiska. A wiemy, że nie chodzi o jakość tańca, a  głównie o popularność. Na pewno było mi przykro. Miesięczny trening spowodował, że polubiłem to i na pewno miałem ochotę na więcej.

Rozmawiała Iza Wróbel
www.fit.pl
fot. Wiktor Zdrojewski


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl