fit.pl
0000-00-00 00:00
Udostępnij
Magdalena Wójcik i Robert Rowiński
Para nr 7: Magdalena Wójcik i Robert Rowiński

Magdalena Wójcik

Aktorka, absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zadebiutowała w „Kronice wypadków miłosnych” w reż. Andrzeja Wajdy. Później zagrała między innymi w „Schodami w górę, schodami w dół” w reż. A. Domalika, „Oczy niebieskie” w reż. W. Szarka, „Za co?” w reż. J. Kawalerowicza, „Rozmowy kontrolowane” w reż. S. Chęcińskiego, „Pieniądze to nie wszystko” w reż. J. Machulskiego.

Ma duży dorobek telewizyjny, zagrała w takich serialach jak „Dom” w reż. J. Łomnickiego, „Żegnaj Rockefeller” w reż. W. Szarka, „Zespół adwokacki” w reż. A. Kotkowskiego, „Sukces” w reż. K. Gruber, „Kocham Klarę” w reż. A. Barcisia i M. Wojtyszki, „Złotopolscy”, „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”, „Codzienna 2 m. 3” w reż. K. Lewińskiej.

Jest także aktorką warszawskich teatrów Ateneum i Komedii. Prywatnie chętnie gotuje, marzy o własnej restauracji, bo bardzo lubi wymyślać i gotować nowe potrawy dla rodziny i przyjaciół. Poza tym bardzo dobrze czuje się za kierownicą samochodu, tak bardzo, że nawet stanie w korkach jej nie stresuje.

Taniec też należy do zajęć, które sprawiają jej przyjemność. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej, chociaż umiejętności tam zdobyte niewiele wspólnego mają z tańcem towarzyskim. Chociaż z baletem rozstała się 19 lat temu, to jednak niektóre nawyki pozostały. Jak sama twierdzi może trochę łatwiej jej być wyprostowaną i „trzymać ramę”. Tańce latynoamerykańskie jednak to zupełnie inna „dziedzina wiedzy” i tu balet raczej przeszkadza.

[-------]

Robert Rowiński

rowinskiPochodzi z Koszalina. Uważa, że wszystko co do tej pory osiągnął zawdzięcza głównie rodzicom, którzy postanowili, że jeśli ich dziecko będzie miało jakieś uzdolnienia, zrobią wszystko, żeby mogło je rozwijać. Kiedy Robert miał 10 lat zabrali go ze sobą w wakacje na dyskotekę w ośrodku wczasowym. Okazało się, że ich syn zamiast grzecznie siedzieć przy stole został „królem parkietu”. Tańczył tak, że wokół niego zebrała się grupa wczasowiczów bijących mu brawo. Po powrocie do domu rodzice zapisali go na lekcje tańca i od tamtej pory regularnie trenuje i bierze udział w turniejach.

Za swój największy sukces taneczny uważa ... swojego trenera Colin’a James’a. Praca z nim pozwoliła mu dotrzeć do półfinałów prestiżowego turnieju „The International of London”, a także zająć wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Estonii (przez jakiś czas jego partnerką była Estonka , tańczył w barwach Estonii). Jego aktualną partnerką taneczną jest Kamila Drezno.

Posiada klasę taneczną „S” (najwyższa klasa międzynarodowa) w stylu latynoamerykańskim i standardowym.

Studiuje również w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji. Poza tańcem turniejowym uczy się również innych stylów tanecznych (hip-hop, funky) i ćwiczy jogę.

Udział w programie to dla niego wielka przygoda, a także szansa na zaprezentowanie swojej pracy dużej publiczności.