fit.pl mobile logo

Obuwie treningowe dla kobiet - na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcemy zadbać o zdrowie i formę fizyczną, warto postawić na regularne treningi. Bez względu na to, czy wybieramy aktywność na zewnątrz, np. bieganie, czy też ćwiczenia na siłowni, musimy pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednie obuwie. Dobre buty gwarantują nie tylko komfort i wygodę, lecz przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając konkretny model?

Jakie damskie buty treningowe zasługują na uwagę?

Aktywność fizyczna powinna być zarówno efektywna i przyjemna, jak i bezpieczna. W przypadku tej ostatniej kwestii wyjątkowo istotne okazuje się dobrze dopasowane obuwie. Na szczęście sklepy oferują szeroki wybór sportowych butów damskich. Nie warto jednak wybierać popularnych trampek, tenisówek czy sneakersów. Choć prezentują się stylowo i modnie, niekoniecznie sprawdzą się podczas regularnego uprawiania sportu. Jeśli chcemy poważnie podejść do wybranej aktywności fizycznej, lepiej postawić na bardziej profesjonalny model.

Przykład dobrego obuwia treningowego to buty barefoot. Świetnie sprawdzają się podczas biegania w terenie. Nadają się również do uprawiania spokojnej aktywności, np. krótkich spacerów. Co ważne, nie są dedykowane do biegania po asfalcie. Tego typu obuwie powoduje, że stopy zachowują się jak podczas chodzenia czy biegania boso. Krok wyróżnia się więc naturalnością, a przy tym odpowiednio stymuluje i wzmacnia mięśnie nóg. Może to zwiększyć efektywność treningu. Jednocześnie buty barefoot chronią stopy przed urazami i zapewniają duży komfort. Wyróżnia je elastyczna podeszwa i dobra przyczepność względem podłoża, a także zerowy spadek. Dobre modele wyposażone są w technologie antybakteryjne i zapewniają odpowiednie „oddychanie”. Warto przy tym wiedzieć, że do biegania w terenie w butach barefoot trzeba się przyzwyczaić – konieczna jest uważność, prawidłowe stawianie stóp i umiejętność wyczucia nawierzchni. Zmieniając klasyczne, trailowe buty do biegania w terenie na model barefoot, trzeba robić to stopniowo.

Należy pamiętać, aby zawsze dostosowywać buty do uprawianego sportu. Obuwie do joggingu w terenie niekoniecznie sprawdzi się bowiem w przypadku biegania po asfalcie. W takiej sytuacji najlepiej, aby było miękkie i miało płaski bieżnik. Dobrze również, by zapewniało odpowiednią cyrkulację powietrza. W jeszcze inne buty powinniśmy zainwestować, uprawiając fitness lub uczęszczając na siłownię. Najlepiej, aby były one przeznaczone do aktywności konkretnego typu – czego innego mogą wymagać ćwiczenia siłowe, a czego innego trening cardio.

Na co zwrócić uwagę, kupując damskie buty treningowe?

Kupując damskie obuwie treningowe, należy zwrócić uwagę, czy ma ono wszystkie najważniejsze cechy modeli przeznaczonych do uprawiania konkretnego typu sportu. Bez względu na jego rodzaj, warto przyjrzeć się też kilku ogólnym kwestiom. Istotne, aby buty miały ergonomiczną budowę i były odpowiednio przewiewne. Ważny jest więc materiał wykonania. Dobrze, aby był naturalny, choć sprawdzi się też specjalna sportowa tkanina.

Duże znaczenie ma waga butów treningowych. Nie powinna być zbyt duża, ponieważ dzięki temu zwiększy się komfort ćwiczeń. Zbyt ciężkie modele mogą ponadto źle oddziaływać na kręgosłup. Wybierając damskie buty treningowe, warto również zwrócić uwagę na ich markę. Znane firmy, specjalizujące się w dostarczaniu obuwia przeznaczonego do uprawiania konkretnego typu sportu, gwarantują wysoką jakość.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl