Czym jest poolates?  Jest to nowa metoda na zgrabną figurę, która łączy ze sobą podstawy pilates oraz gimnastykę wodną
fit.pl
2013-02-13 00:00
Udostępnij
Poolates
Niektórzy uważają, że poolates jest bardziej efektywny, a przy tym mniej obciążający. Woda stwarza dodatkowe opory, więc gimnastyka przynosi szybsze efekty. Poolates uprawiać mogą wszyscy, także osoby starsze. Ćwiczenia wzmacniają ciało i przydają mu elastyczności. Podczas nich można zastosować również dodatkowe obciążniki na ręce i nogi, które wzmacniamy poprzez wykonywanie ruchów obrotowych. Mięśnie krzyża kształtujemy dzięki ćwiczeniom polegającym na wiosłowaniu w wodzie i podnoszeniu nóg w górę.

Dzięki relaksacyjnemu działaniu wody, osoby ćwiczące są w stanie dłużej wytrzymać w czasami trudnych ćwiczeniach rozciągających. Ćwiczenia na basenie wpływają na koordynację ruchową, stabilność, równowagę i poprawiają kontrolę nad ciałem.

photo8poolates sidepic

Osoby, które chcą zapoznać się z poolates powinny zwrócić się do instruktora, który pokaże ćwiczenia ucząc przy tym odpowiedniego oddychania i rytmu. Warto spróbować takich ćwiczeń, jak wiadomo zajęcia na basenie są zalecane wszystkim, którzy mają problemy ze stawami i np. nie mogą biegać. Podczas ćwiczeń dodatkowo można korzystać z desek do pływania i rur piankowych.

www.fit.pl