Staroindyjski, semiklasyczny taniec Chhau pochodzi z Orissy, stanu we Wschodnich Indiach. Wielu specjalistów i badaczy tego tańca twierdzi, że wywodzi się on z plemion wojowniczych ale także, wiejskiej społeczności.
Taniec ten zakłada charakterystyczne ruchy: klatki piersiowej, rytmiczne ruchy ramion, rozstawione nogi.
Podstawowe ruchy były prawdopodobnie podstawą tańca, pochodzącego ze sztuki walki mieczem i tarczą. Chhau przedstawia często historie z epopei indyjskich jak Ramayana, czy Mahabharat.
Także nastój tego tańca jest ściśle określony. Dominuje w nim albo gniew (np. romantyczny), albo duma bohaterska. W różnych stylach tego tańca używane są także barwne rekwizyty i maski.
Podczas szczecińskich zajęć warsztatowcze będą mogli poznać technikę ekspresji twarzy w tańcu indyjskim zwaną Abhinaya - jest to ważna sztuka w indyjskim teatrze tańca. Technika zakłada komunikację z widzem poprzez odpowiednie ruchy i emocje wyrażone tańcem.
Warsztaty odbędą się w siedzibie Szkoły Tańca Abballu w Szczecinie. Zajęcia przeznaczone sa zarówno dla amamtorów, ale także wszystkich, którzy znają już podstawowe kroki lub style np. bollywood.
Godziny zajęć:
Sobota 13.11 15.30-17.30
Niedziela 14.11 10.00-12.00
www.fit.pl