Chłodne dni zaskoczyły nas niespodziewanie. Nie zwlekajmy już dłużej i owińmy szyję szalikiem lub chustą, a na głowę załóżmy ciepłą czapkę
fit.pl
2009-10-28 00:00
Udostępnij
Zatrzymaj ciepło modnie
Chłodne dni zaskoczyły nas dość niespodziewanie. Nie zwlekajmy już dłużej i owińmy szyję szalikiem lub chustą, a na głowę załóżmy ciepłą czapkę

Pamiętajmy, że nasze ubrania mają nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim chronić nas przed zimnem. W okresie jesienno-zimowym najwięcej ciepła z naszego organizmu ucieka przez głowę, a o gardło zawsze trzeba dbać. Szalik i czapka powinien stać się twoim nieodłącznym dodatkiem.
Nawet zimą warto modnie wyglądać

Dodatki to zresztą doskonały sposób na odświeżenie garderoby. Dzięki temu nie musimy wymieniać całej szafy na modne w tym sezonie ubrania, wystarczą tylko wysokie kozaki, ciepłe kapelusze czy wzorzyste rajstopy.

W tym sezonie modne są kontrasty. Dlatego w jesienno-zimowe dni wcale nie warto komponować się z otoczeniem. Lepiej nosić soczyste kolory i ciekawe wzory.

Modne są szale i chusty. Nie tylko ochronią przed chłodem, ale dodadzą charakteru każdej kreacji. Warto pamiętać, że do szali i chust w pstrokate, wyraziste kolory i kształty warto nosić stonowane stroje.

Nadal modne pozostają także różnokolorowe arafatki. Na czasie są długie, wąskie szale z ażurowymi wzorkami. W kolorystyce panuje wolność i swoboda. Ciekawym dodatkiem do szalika może być broszka.

Gdzie możemy kupić ciepłe dodatki? W sklepach sieciowych czy internetowych może być największy wybór, jeżeli jednak ktoś chce postawić na indywidualność to w sklepach indyjskich. Na straganie czy w second-handzie też może znaleźć coś ciekawego.

Szale i chusty można nosić na kilka sposobów. W formie krawata – przerzucamy przez szyję i luźno zawiązujemy z przodu, jeden koniec przekładamy przez wiązanie, by lepiej się trzymał. W formie pętelki – złożony na pół szalik zarzucamy na szyję, z przodu przekładamy końce przez powstałą dziurkę. Można też szal zarzucić na siebie tak, aby końce jego zwisały wzdłuż pleców. Sposobów oczywiście jest więcej, najważniejsze aby były one nie tylko modne, ale zatrzymywały ciepło.

www.fit.pl