Rok 2006 przejdzie do historii. Dlaczego? Bo po raz pierwszy w historii kobiety na całym świecie żyją dłużej od mężczyzn...
fit.pl
2006-06-27 00:00
Udostępnij
Żyją dłużej?
Rok 2006 przejdzie do historii. Dlaczego? Bo po raz pierwszy w historii kobiety na całym świecie, żyją dłużej od mężczyzn... Ma na to duży wpływ odpowiednia dieta, ćwiczenia i nieuleganie nałogom

Polki żyją przeciętnie o 8-9 lat dłużej niż mężczyźni. Kobiety lepiej potrafią się wsłuchiwac w swój organizm i zapewnić mu odpowienie "traktowanie". Nie stronią od wizyt u lekarzy i klubów fitness. Ogromna wagę przywiązują do tego co i jak jedzą. I co najważniejsze stale chcą się podobać, więc dbają o siebie o wiele bardziej niż ci, na których chcą zrobić wrażenie. Ponadto o wiele żadziej ulegają nałogom.

Jednak walko o długie zyciej jest niestety nierówna. Mężczyźni są "dyskryminowani" genetycznie. Dużo częściej zapadają na miażdżycę, gdyż ich organizmy (w przeciweństwie od organizmów kobiet) nie wytwarzają estrogenu, hormonu zabezpieczającego przed nią. Kobiety sa równiez o wiele bardziej wytrzymałe i o wiele lepiej radzą sobie z uszkodzeniami chromosomowymi pojawiającymi się wraz z wiekiem. Do listy czynników sprzyjających umieralności panów dodajmy jeszcze nowotwory, które są skutkiem nałogów i niewłaściwego żywienia oraz... miłości do ryzyka, czyli brawurowej jazdy nie tylko samochodami.

Kochane panie zadbajcie o swoich mężczyzn. Nauczcie ich właściwie się odżywiać i przyzwyczajcie ich do treningów. Inaczej to oni staną się... słabą płcią.

www.fit.pl