Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która powoduje gromadzenie się w organizmie zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej. Związana jest z niewłaściwą przemianą energetyczną, wynikającą z nadmiernej podaży energii występującej w pokarmach. Energia ta zostaje zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej
fit.pl
2011-07-12 00:00
Udostępnij
Mniej otyłości, więcej radości
Zdaniem pewnej grupy naukowców, otyłość to przewlekła choroba ogólnoustrojowa, będąca skutkiem zaburzeń homeostazy (energetycznej równowagi). Owe zaburzenia implikują odkładanie się w organizmie nadmiaru tłuszczu, co może prowadzić do zmian patologicznych i dysfunkcji wielu narządów bądź układów.

Niestety, mimo niebezpieczeństw, jakie ze sobą niesie, otyłość jest problemem zdrowotnym bardzo często lekceważonym. Działania prozdrowotne zmieniły co prawda powszechne myślenie na temat odżywiania się zmniejszyła się kaloryczność posiłków, ale częstotliwość występowania otyłości i nadwagi nie zmalała. Przyczyn tego faktu doszukiwano się w ogólnospołecznej zmianie codziennych nawyków. Wraz z postępem cywilizacji społeczeństwo odrzuciło regularny wysiłek fizyczny na rzecz pasywnego trybu życia.

Najbardziej narażone na występowanie otyłości i nadwagi są kobiety. Największe ryzyko jej wzrostu pojawia się w okresie pokwitania dziewcząt, po porodzie i w okresie karmienia. Badania dowiodły, że po każdej ciąży u kobiety zauważyć można dwunastoprocentowy przyrost masy ciała. Ze względu na wyjątkową funkcję organizmu kobiety, jaką jest rodzinie dzieci, posiada ona o 10% więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyzna. W organizmie młodej kobiety powinno znajdować się nie więcej niż 32% tkanki tłuszczowej. Po 35 roku życia wartość ta zwiększa się do 38%.

Epidemią XXI wieku jest otyłość brzuszna, zjawisko to dotyczy najczęściej krajów wysoko rozwiniętych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczna jest to choroba. Część z nich po prostu przyjmuje to jako fakt: ,,brzuch pojawił mi się po ciąży" oraz ,,jestem mężczyzną, więc mam brzuch piwny". Zwiększona ilość tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha to niestety: otłuszczone narządy wewnętrzne, zaburzenia przemiany materii, wzrost ciśnienia tętniczego, cukrzycy, miażdżycy i wiele  innych. Próba redukcji tkanki tłuszczowej zazwyczaj zaczyna się dopiero wtedy, kiedy pojawiają się problemy i choroby związane z otyłością brzuszną. Jeżeli chcesz sprawdzić stopień otyłości brzusznej, weź do ręki centymetr i sprawdź, ile wynosi twój obwód w pasie. Jeżeli jest on większy niż 88 cm oznacza to, że cierpisz na otyłość brzuszną. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest wysiłek fizyczny. Nie należy zwlekać z ćwiczeniami, które pomogą nam zlikwidować otyłość brzuszną. Najlepiej zwalczać ją od momentu pojawienia się pierwszych objawów. Choroba ta ma zły wpływ na nasze zdrowie oraz zagraża naszemu życiu. Dlatego nie ma co zwlekać, już teraz zacznij ćwiczenia z pasem Slim Belly. Jest to rewelacyjne urządzenie, które niedawno pojawiło się na rynku polskim. Badania nad Slim Belly przeprowadzone były w Niemczech na grupie ponad 250.000 osób.

Pas Slim Belly jest stworzony dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Dzięki dwóm komorom powietrznym o zmiennym ucisku poprawia się krążenie miejscowe. W połączeniu z treningiem wytrzymałościowym i zasadami żywieniowymi zmniejsza się obwód brzucha nawet do 15 cm, a skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest redukcja rozstępów ciążowych. Średnia wartość utraconych centymetrów to 6, ale rekordzistki uzyskały wynik nawet -15 cm. Budowa pasa umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej z okolic talii, ale także z tych najbardziej problematycznych miejsc z dolnych partii brzucha.

Trening ze Slim Belly często traktowany jest przez klientów klubów fitness jako rozgrzewka. Po 40 minutach można realizować swój trening na siłowni lub uczestniczyć w zajęciach aerobowych. Sam wysiłek nie jest bowiem bardzo intensywny, osoby ze słabszą kondycją mogą korzystać z ergometru rowerowego lub bieżni.

 

Wiadomo, że ćwiczenia fizyczne idealnie rzeźbią sylwetkę, modelują ciało i wspomagają redukcję nadmiaru kilogramów, wpływając tym samym na dobre samopoczucie. Zabiegi z pasem Slim Belly pomagają osobom, które w krótkim czasie i bezpiecznie chcą pozbyć się otyłości brzusznej. Dwanaście zabiegów wykonanych w ciągu miesiąca pozwala osiągnąć świetne efekty. Przekonało się o tym już wiele osób. Regularny wysiłek fizyczny z pasem Slim Belly daje wspaniałe rezultaty, a przy okazji pozwalaja wyrobić nawyk systematycznych ćwiczeń.

Joanna Kmieć

www.fit.pl