fit.pl mobile logo


Mniej otyłości, więcej radości

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, która powoduje gromadzenie się w organizmie zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej. Związana jest z niewłaściwą przemianą energetyczną, wynikającą z nadmiernej podaży energii występującej w pokarmach. Energia ta zostaje zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej
Zdaniem pewnej grupy naukowców, otyłość to przewlekła choroba ogólnoustrojowa, będąca skutkiem zaburzeń homeostazy (energetycznej równowagi). Owe zaburzenia implikują odkładanie się w organizmie nadmiaru tłuszczu, co może prowadzić do zmian patologicznych i dysfunkcji wielu narządów bądź układów.

Niestety, mimo niebezpieczeństw, jakie ze sobą niesie, otyłość jest problemem zdrowotnym bardzo często lekceważonym. Działania prozdrowotne zmieniły co prawda powszechne myślenie na temat odżywiania się zmniejszyła się kaloryczność posiłków, ale częstotliwość występowania otyłości i nadwagi nie zmalała. Przyczyn tego faktu doszukiwano się w ogólnospołecznej zmianie codziennych nawyków. Wraz z postępem cywilizacji społeczeństwo odrzuciło regularny wysiłek fizyczny na rzecz pasywnego trybu życia.

Najbardziej narażone na występowanie otyłości i nadwagi są kobiety. Największe ryzyko jej wzrostu pojawia się w okresie pokwitania dziewcząt, po porodzie i w okresie karmienia. Badania dowiodły, że po każdej ciąży u kobiety zauważyć można dwunastoprocentowy przyrost masy ciała. Ze względu na wyjątkową funkcję organizmu kobiety, jaką jest rodzinie dzieci, posiada ona o 10% więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyzna. W organizmie młodej kobiety powinno znajdować się nie więcej niż 32% tkanki tłuszczowej. Po 35 roku życia wartość ta zwiększa się do 38%.

Epidemią XXI wieku jest otyłość brzuszna, zjawisko to dotyczy najczęściej krajów wysoko rozwiniętych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczna jest to choroba. Część z nich po prostu przyjmuje to jako fakt: ,,brzuch pojawił mi się po ciąży" oraz ,,jestem mężczyzną, więc mam brzuch piwny". Zwiększona ilość tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha to niestety: otłuszczone narządy wewnętrzne, zaburzenia przemiany materii, wzrost ciśnienia tętniczego, cukrzycy, miażdżycy i wiele  innych. Próba redukcji tkanki tłuszczowej zazwyczaj zaczyna się dopiero wtedy, kiedy pojawiają się problemy i choroby związane z otyłością brzuszną. Jeżeli chcesz sprawdzić stopień otyłości brzusznej, weź do ręki centymetr i sprawdź, ile wynosi twój obwód w pasie. Jeżeli jest on większy niż 88 cm oznacza to, że cierpisz na otyłość brzuszną. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest wysiłek fizyczny. Nie należy zwlekać z ćwiczeniami, które pomogą nam zlikwidować otyłość brzuszną. Najlepiej zwalczać ją od momentu pojawienia się pierwszych objawów. Choroba ta ma zły wpływ na nasze zdrowie oraz zagraża naszemu życiu. Dlatego nie ma co zwlekać, już teraz zacznij ćwiczenia z pasem Slim Belly. Jest to rewelacyjne urządzenie, które niedawno pojawiło się na rynku polskim. Badania nad Slim Belly przeprowadzone były w Niemczech na grupie ponad 250.000 osób.

Pas Slim Belly jest stworzony dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Dzięki dwóm komorom powietrznym o zmiennym ucisku poprawia się krążenie miejscowe. W połączeniu z treningiem wytrzymałościowym i zasadami żywieniowymi zmniejsza się obwód brzucha nawet do 15 cm, a skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest redukcja rozstępów ciążowych. Średnia wartość utraconych centymetrów to 6, ale rekordzistki uzyskały wynik nawet -15 cm. Budowa pasa umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej z okolic talii, ale także z tych najbardziej problematycznych miejsc z dolnych partii brzucha.

Trening ze Slim Belly często traktowany jest przez klientów klubów fitness jako rozgrzewka. Po 40 minutach można realizować swój trening na siłowni lub uczestniczyć w zajęciach aerobowych. Sam wysiłek nie jest bowiem bardzo intensywny, osoby ze słabszą kondycją mogą korzystać z ergometru rowerowego lub bieżni.

 

Wiadomo, że ćwiczenia fizyczne idealnie rzeźbią sylwetkę, modelują ciało i wspomagają redukcję nadmiaru kilogramów, wpływając tym samym na dobre samopoczucie. Zabiegi z pasem Slim Belly pomagają osobom, które w krótkim czasie i bezpiecznie chcą pozbyć się otyłości brzusznej. Dwanaście zabiegów wykonanych w ciągu miesiąca pozwala osiągnąć świetne efekty. Przekonało się o tym już wiele osób. Regularny wysiłek fizyczny z pasem Slim Belly daje wspaniałe rezultaty, a przy okazji pozwalaja wyrobić nawyk systematycznych ćwiczeń.

Joanna Kmieć

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl