fit.pl mobile logo


Ploteczki… Na kawie!

Drogie Panie. Przez ostatni czas budowałyśmy fundamenty swojej sylwetki. Dlatego też poprzednie treningi nie były aż tak obciążające dla organizmu, gdyż miały one służyć przygotowaniu naszego organizmu do bardzo ciężkiej pracy, jaka czeka nas w fazie kształtowania mięśni
Z dumą i gracją pokażemy „swoje nowe ja” na zjeździe rodzinnym w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, czy też wyjdziemy w pięknej sukni na Bal Sylwestrowy. Superlatywy, jakie usłyszycie, są bezcenne jak również mina sąsiadki, której potocznie mówiąc „nie chce się”, również jest bezcenna! Jeszcze bardziej potęgują naszą motywację, a co za tym idzie samodyscyplinę, co daje nam tzw. łańcuszek szczęścia, czyli: przestrzeganie podstaw zdrowego odżywiania, regularność w treningach i suplementacji.

Bardzo bym chciała, abyście mocno skupiły się na tych trzech aspektach. Pamiętajcie, że figura sama się nie wymodeluje. Jeżeli będziemy chodziły na trening, gdzie bardziej będą interesowały nas ploteczki z koleżanką niż obciążenie, jakim trenujemy, to możemy zapomnieć o efektach. Moja propozycja - zróbmy konkretny trening, a nasze kochane ploteczki… na kawie... więc do dzieła!

Trening wykonujemy 5 razy w tygodniu w 3 seriach po 20 powtórzeń, stopniowo zwiększając intensywność. Mianowicie pierwsza seria wykonana jest na 80% naszych moż liwości, druga seria na 90%, a w trze cia seria ma być już dla nas wyzwaniem. Mocno walczymy do załamania ruchu, czyli do momentu, aż mięsień odmówi posłu szeństwa. Odpoczynek między seriami tylko 30 sekund! Aeroby maksymalnie 4 razy w tygodniu. Przypominam o odpowiednim tętnie. By energia pobierana była z tłuszczu, należy dobrać odpowiednie tętno do swojego wieku.

Przykładowo osoby pomiędzy 30 a 40 rokiem życia powinny oscylować między 140 a 150 HR (tętno), by trening był ukierunkowany na spalanie tkanki tłuszczowej, a nie na wytrzymałość. Jeszcze mała uwaga. Nie trenujemy mięśni brzucha codziennie. Mięśnie te jak każde inne muszą odpocząć. Zwróćcie uwagę, że mięśnie brzucha pracują przez cały nasz trening, plus dodatkowe ćwiczenia na zakoń czenie treningu. Przypominam, że mięśnie te muszą odpocząć. Skupcie się również na wykonaniu danego ćwiczenia, a nie na ilości brzuszków. Zrobienie 100 brzuszków przy większym zaangażowaniu mięśni pleców i szyi, w konsekwencji nie daje zakładanych efektów, lecz ból wcześniej wspomnianych mięśni. Zatem mniej, a konkretnie!

Rozpis ćwiczeń na siłowni wraz ze zdjęciami i opisami znajdziesz TUTAJ
 

Przeczytaj również

Artykuł ukazał się w czasopismie Sport dla Wszystkichwww.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl