fit.pl mobile logo


Podtrzymuj sylwetkę, trenuj wytrzymałość

Drogie Panie. W tym odcinku rozpoczynamy nowy okres treningowy. Jako, że kobieta nie potrzebuje budowy masy mięśniowej będziemy podtrzymywać sylwetkę zarazem trenując wytrzymałość. Dla pań, które mają problemy z nadwagą również polecam tego rodzaju trening. Z odpowiednim odżywianiem, treningiem i aerobami… Efekty gwarantowane!
Śniadanie - posiłek dnia!

Kto nim zapomina, musi zapomnieć również o szczupłej sylwetce. W momencie spożycia posiłku dopiero po kilku godzinach po przebudzeniu, nasze komórki tłuszczowe stają się bardzo wrażliwe na insulinę. Ten zły nawyk sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej...

Moja propozycja:
 •  omlet: 50 g mąki żytniej razowej, jajko
 • garść rodzyne
 • zielona herbata

II Śniadanie - kochamy migdały!

Mimo wysokiej zawartości tłuszczów należą do najzdrowszych przekąsek. Migdały są cennym źródłem wapnia. 28 g – ok. 30 sztuk to 70 mg wapnia. Zawierają znacznie więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych niż nasyconych. Migdały korzystnie wpływają na zdrowie, zwłaszcza układu krwionośnego i zmniejszenie ryzyka choroby wieńcowej serca, gdyż są bogatym źródłem magnezu, potasu, fosforu oraz wielu witamin. Zjedzone z pysznym białkowym koktajlem spowodują, że będziemy bardziej syci, nawet na kilka godzin.

Moja propozycja:
 •  odżywka białkowa 30 g
 •  łyżka kakao
 • migdały 30 g

Lunch - ważny posiłek!

Długa przerwa pomiędzy posiłkami jak również głodzenie się powoduje niekorzystny wpływ insuliny na komórki tłuszczowe. Posiłki spożywane co 3 godziny zapewnią stały i powolny wyrzut insuliny. Co w efekcie można zauważyć po spadających centymetrach z tali. Taki posiłek ze złożonymi węglowodanami jest doskonały. Jest wskazany również po treningu!

[-------]

Moja propozycja:
 • ryż brązowy 50 g
 •  polędwica wołowa 200 g
 • sałata lodowa, suszony pomidor, oliwa z oliwek 5 g, oregano, kolorowy pieprz

Podwieczorek - gdy mamy ochotę na słodycz…. jemy słodkie!

I tu zaczyna się problem. Łaknienie na słodkie. Ech…. czekoladowy tort… słodkie grzeszki. Bo to one są niestety największym wrogiem szczupłego ciała. Słodycze to mieszanka cukrów prostych i tłuszczy. I tu wkracza do akcji kobieta, która poradzi sobie nawet z tym problemem. Nie unikamy… zastępujemy :-) Firmy zabijają się by jak najbardziej dogodzić klientowi. Nie ograniczają się do 1 lub 2 smaków koktajli, które zresztą są niezbędne do utrzymania odpowiedniej wagi ze względu na zróżnicowane zastosowanie. W tej wersji mamy i posiłek (w momencie nadgorliwego szefa i siedzeniem po godzinach) i smak słodkiego grzeszku.

Moja propozycja:
 • Koktajl proteinowy o smaku „ciastko z czekoladą” lub „capuccino”

Kolacja – zły nawyk? Dużo na talerzu!

Kolacja w domu. Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Zanim się obejrzysz nakładasz miks tego co masz w lodówce na talerz. Często tak jest. Spokój domowego zacisza i dużo na talerzu po całym dniu spędzonym poza domem. Jakże inaczej kończy się twój dzień. Nie umiesz inaczej odejść od złego nawyku? Zamień stary „zły” nawyk na nowy „dobry”. Połowa Twojego talerza niech będzie przepełniona świeżymi i kolorowymi warzywami. Koniecznie z dodatkiem ziół. Człowiek je oczami. Pamiętaj.

Moja propozycja:
 • dzwonek z łososia 100 g
 • papryka czerwona, zielona, żółta, świeży
 • ogórek, kiełki, rozmaryn.


Suplementy

Witaminy, CLA, HCA, koktail proteinowy

Rozpis ćwiczeń na siłowni wraz ze zdjęciami i opisami znajdziesz TUTAJ

Przeczytaj również Z powrotem na siłowni

Artykuł ukazał się w czasopismie Sport dla Wszystkichwww.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl