fit.pl mobile logo

Nawodnienie organizmu

woda stanowi około 60 proc. masy ciała dorosłego człowieka. To jeden z najważniejszych składników naszego organizmu.
Słyszałaś na pewno takie stwierdzenie: woda to życie. Czy wiesz, że woda stanowi około 60 proc. masy ciała dorosłego człowieka? To jeden z najważniejszych składników naszego organizmu. Odpowiednie nawodnienie ważne jest między innymi dla regulacji temperatury naszego ciała, a także transportu składników odżywczych dostarczanych z pożywieniem, umożliwia prawidłowy przebieg procesów trawiennych i oczyszczanie organizm z produktów przemiany materii. Nawilżona, nieprzesuszona skóra wskazuje, że organizm jest odpowiednio nawodniony. Nawet najlepszy krem i suplementy diety nie wystarczą, jeśli nie zapewnimy organizmowi odpowiedniej podaży płynów. Woda jest absolutnie niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Chcesz być zdrowa i piękna, dobrze się czuć i dobrze wyglądać?
Pij wodę i inne napoje. Zalecana w normalnych warunkach dzienna ilość płynów dla kobiet wynosi 2,2 litra, a 2,9 dla mężczyzn. Gdy jest gorąco, gdy uprawiamy sport, aktywnie wypoczywamy, gdy nasz wysiłek fizyczny jest wzmożony, dzienne ilości płynów należy zwiększyć. Chociaż wydaje się nam, że zimą zapotrzebowanie na płyny maleje, to nie jest to prawdą. Również w chłodne dni trzeba dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Świetnym dodatkiem do napojów mogą być syropy Paola. Są produkowane z naturalnych składników i nie zawierają konserwantów. W przeciwieństwie do gotowych napojów gazowanych, sztucznie barwionych i często nadmiernie dosładzanych pozwalają na skomponowanie odpowiadającego nam smakiem, aromatem, słodyczą, zimnego bądź gorącego napoju. Mogą być smacznym i zdrowym dodatkiem nie tylko do wody mineralnej, ale także herbaty (również mrożonej), kawy, ziołowych naparów czy owocowych herbatek.

Bogata gama smaków syropów Paola umożliwi nam zaspokojenie naszych indywidualnych gustów i upodobań. Słodki syrop gruszkowy, cierpka żurawina, słodko–kwaśna pigwa, aromatyczny czarny bez czy oryginalna w smaku dzika róża pozwalają przygotować napoje o ciekawych czy rzadko spotykanych smakach.

Szklanka wody mineralnej czy źródlanej z kilkoma kroplami syropu Paola zaspokoi pragnienie nie tylko w upalny dzień. Możemy dodać do niej kilka kostek lodu, plasterek cytryny czy limonki, listki świeżych ziół i pozwolić sobie na chwilę zdrowej i pysznej przyjemności. Jeśli użyjemy wody gazowanej, musującym i smacznym napojem zaspokoimy nawet największe pragnienie..W kompocie ugotowanym z sezonowych owoców syrop Paola może zastąpić cukier, a także urozmaicić smak. Kompot truskawkowy z syropem z żurawiny, gruszkowy z syropem z pigwy czy jabłkowy z syropem z róży mogą się okazać oryginalną i pyszną interpretacją tradycyjnych smaków.

Z wody z dodatkiem syropu Paola możemy zrobić kolorowe kostki lodu, które ozdobią i wzbogacą smak naszych napojów.

Syropy Paola świetnie sprawdzą się również w roli dodatków do napojów przygotowanych na bazie mlecznych przetworów. Koktajl z maślanki, kefiru czy jogurtu z dodatkiem ulubionego syropu Paola nie tylko ugasi pragnienie, ale też nawodni organizm, a w upalny dzień zastąpi ciężkostrawny posiłek. W przeciwieństwie do niektórych gotowych produktów tego typu samodzielnie przygotowany koktajl nie będzie zawierał sztucznych barwników, dodatków czy konserwantów. Dodanie odpowiadającej nam ilości Paoli i wymieszanie lub zmiksowanie to prosty i szybki sposób na zdrowy napój mleczny.

Syropy Paola będą doskonałym dodatkiem również do gorących napojów. Kiedy chcemy się rozgrzać albo wolimy ugasić pragnienie czymś ciepłym sięgniemy po Paolę. Herbata czarna, czerwona, zielona, owocowa czy ziołowa ciekawiej smakuje z wybranym, ulubionym syropem niż z cukrem. Jeśli mamy ochotę na kawę syropy Paola pasują zarówno do kawy americano, lungo, cappucino, cafe latte, macchiato, frappe czy cafe mocha. www.paola.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl