Bądź fit tego lata! Ciepłe dni sprzyjają uprawianiu aktywności fizycznej i zachęcają, aby jeszcze bardziej zatroszczyć się o swoją sylwetkę. Czerp z tego czasu jak najwięcej i ciesz się smukłą figurą zarówno w trakcie jak i po lecie
2018-06-25 00:00
Udostępnij
10 kroków do idealnej sylwetki!

1. Wyznacz sobie realny cel. Nie zakładaj, że w wakacje schudniesz 20 kg. Nawet jeśli zgubisz 3 kg będzie to i tak wielki sukces, gdyż założysz ubrania w mniejszym rozmiarze. Spędź więc to lato aktywnie: ruszaj się, pływaj, graj w siatkówkę i spalaj kalorie. Doskonale wiesz, że możesz osiągnąć wszystko, co tylko zechcesz!

2. Odpowiedni sprzęt to podstawa. Zainwestuj w opaskę monitorującą tzw. krokomierz. Opaska sportowa Fit Connect 300 HR Soehnle marki Leifheit to urządzenie z funkcją pomiaru kroków, odległości, ilości spalonych kalorii i pulsu. Posiada dodatkową pamięć do rejestracji treningów, analizuje czas i fazę snu oraz posiada klasę wodoszczelności IP67. Opaska łączy się aplikacją, którą możesz zainstalować w swoim smartfonie – dzięki niej sprawdzić swoje wyniki na przestrzeni tygodni, oraz ustawisz dzienne cele. Miej opaskę zawsze przy sobie. Dzięki temu będziesz mogła kontrolować swoją aktywność na bieżąco.

3. Korzystaj z zajęć fitness i siłowni. Twój urlop nie będzie trwał wiecznie, dlatego regularnie uczęszczaj na siłownie lub zajęcia fitness. W wakacje są one mniej okupowane, dlatego będziesz mogła bez kolejek skorzystać z maszyn i zajęć, na których najbardziej Ci zależy. Wykorzystaj piękną pogodę i wypróbuj ćwiczenia na świeżym powietrzu – w wielu miastach organizowane są zajęcia fitness czy siłownie pod chmurką.  

4. Wypróbuj nowości. Lubisz wyzwania? Wakacje to najlepszy czas, by stawić im czoła. Wypróbuj nową aktywność fizyczną i nie daj się rutynie. Kto wie, może polubisz bieganie, spacery z kijkami nordicwalking, jazdę na rowerze czy na rolkach.

5. Spotkania z przyjaciółmi wykorzystaj na trening. Umówcie się na wycieczkę rowerową, do parku trampolin czy na kajaki – sport może być niezłą zabawą.

6. Wysypiaj się. Regularny sen to podstawa. Kiedy masz dzień wolny od pracy czy urlop, po prostu się wysypiaj. Sen sprzyja nie tylko odchudzaniu, ale także regeneruje organizm po ciężkim wysiłku fizycznym. Spędzaj w objęciach Morfeusza minimum 7-8h dziennie.

10korkow

7. Korzystaj z pogody. Przebywaj jak najczęściej na świeżym powietrzu. Już nie masz wymówek, że jest zimno, że pada deszcz. Lepszej pogody nie będzie. Nawet, jeżeli tylko zamierzasz czytać książkę, zrób to na świeżym powietrzu.

8. Śledź swoje efekty. Regularnie dokonuj pomiarów obwodów talii, bioder oraz masy ciała. Najlepiej, jeżeli zaopatrzysz się w porządną wagę analityczną taką jak cyfrowa waga analityczna Soehnle Body Balance Comfort Select marki Leifheit. To nieprzeciętna wydajność w eleganckiej oprawie — na zewnątrz lśniąca czerń, wewnątrz niezwykłe możliwości, a przy tym bardzo łatwa w obsłudze. Wszystkie istotne wartości dotyczące masy ciała, takie jak waga, zawartość tkanki tłuszczowej, wody i masy mięśniowej w organizmie, jak i zapotrzebowanie energetyczne i wskaźnik BMI są dokładnie obliczane i interpretowane na podstawie analizy impedancji bioelektrycznej (BIA). Z taką wagą aż chce się trenować!

9. Pamiętaj, ćwiczenia nie muszą być nudne! Podczas treningu słuchaj wakacyjnych hitów. Rytmiczne i energetyczne piosenki, które kojarzą Ci się z latem sprawią, że sesja treningowa minie w oka mgnieniu. Co ciekawe, muzyka w rytmie 120 bitów na minutę potrafi poprawić efektywność treningu nawet o 15%! Warto wypróbować!

10. Po prostu ciesz się latem! Nie bądź dla siebie surowa, nawet, jeśli masz wyznaczony cel, a nie wykonałaś 1 treningu to nie obwiniaj się o to. Odpuść. Ciesz się z tego, co robisz i nie zmuszaj się do ćwiczeń!