fit.pl mobile logo

10 kroków do idealnej sylwetki!

Bądź fit tego lata! Ciepłe dni sprzyjają uprawianiu aktywności fizycznej i zachęcają, aby jeszcze bardziej zatroszczyć się o swoją sylwetkę. Czerp z tego czasu jak najwięcej i ciesz się smukłą figurą zarówno w trakcie jak i po lecie

1. Wyznacz sobie realny cel. Nie zakładaj, że w wakacje schudniesz 20 kg. Nawet jeśli zgubisz 3 kg będzie to i tak wielki sukces, gdyż założysz ubrania w mniejszym rozmiarze. Spędź więc to lato aktywnie: ruszaj się, pływaj, graj w siatkówkę i spalaj kalorie. Doskonale wiesz, że możesz osiągnąć wszystko, co tylko zechcesz!

2. Odpowiedni sprzęt to podstawa. Zainwestuj w opaskę monitorującą tzw. krokomierz. Opaska sportowa Fit Connect 300 HR Soehnle marki Leifheit to urządzenie z funkcją pomiaru kroków, odległości, ilości spalonych kalorii i pulsu. Posiada dodatkową pamięć do rejestracji treningów, analizuje czas i fazę snu oraz posiada klasę wodoszczelności IP67. Opaska łączy się aplikacją, którą możesz zainstalować w swoim smartfonie – dzięki niej sprawdzić swoje wyniki na przestrzeni tygodni, oraz ustawisz dzienne cele. Miej opaskę zawsze przy sobie. Dzięki temu będziesz mogła kontrolować swoją aktywność na bieżąco.

3. Korzystaj z zajęć fitness i siłowni. Twój urlop nie będzie trwał wiecznie, dlatego regularnie uczęszczaj na siłownie lub zajęcia fitness. W wakacje są one mniej okupowane, dlatego będziesz mogła bez kolejek skorzystać z maszyn i zajęć, na których najbardziej Ci zależy. Wykorzystaj piękną pogodę i wypróbuj ćwiczenia na świeżym powietrzu – w wielu miastach organizowane są zajęcia fitness czy siłownie pod chmurką.  

4. Wypróbuj nowości. Lubisz wyzwania? Wakacje to najlepszy czas, by stawić im czoła. Wypróbuj nową aktywność fizyczną i nie daj się rutynie. Kto wie, może polubisz bieganie, spacery z kijkami nordicwalking, jazdę na rowerze czy na rolkach.

5. Spotkania z przyjaciółmi wykorzystaj na trening. Umówcie się na wycieczkę rowerową, do parku trampolin czy na kajaki – sport może być niezłą zabawą.

6. Wysypiaj się. Regularny sen to podstawa. Kiedy masz dzień wolny od pracy czy urlop, po prostu się wysypiaj. Sen sprzyja nie tylko odchudzaniu, ale także regeneruje organizm po ciężkim wysiłku fizycznym. Spędzaj w objęciach Morfeusza minimum 7-8h dziennie.

10korkow

7. Korzystaj z pogody. Przebywaj jak najczęściej na świeżym powietrzu. Już nie masz wymówek, że jest zimno, że pada deszcz. Lepszej pogody nie będzie. Nawet, jeżeli tylko zamierzasz czytać książkę, zrób to na świeżym powietrzu.

8. Śledź swoje efekty. Regularnie dokonuj pomiarów obwodów talii, bioder oraz masy ciała. Najlepiej, jeżeli zaopatrzysz się w porządną wagę analityczną taką jak cyfrowa waga analityczna Soehnle Body Balance Comfort Select marki Leifheit. To nieprzeciętna wydajność w eleganckiej oprawie — na zewnątrz lśniąca czerń, wewnątrz niezwykłe możliwości, a przy tym bardzo łatwa w obsłudze. Wszystkie istotne wartości dotyczące masy ciała, takie jak waga, zawartość tkanki tłuszczowej, wody i masy mięśniowej w organizmie, jak i zapotrzebowanie energetyczne i wskaźnik BMI są dokładnie obliczane i interpretowane na podstawie analizy impedancji bioelektrycznej (BIA). Z taką wagą aż chce się trenować!

9. Pamiętaj, ćwiczenia nie muszą być nudne! Podczas treningu słuchaj wakacyjnych hitów. Rytmiczne i energetyczne piosenki, które kojarzą Ci się z latem sprawią, że sesja treningowa minie w oka mgnieniu. Co ciekawe, muzyka w rytmie 120 bitów na minutę potrafi poprawić efektywność treningu nawet o 15%! Warto wypróbować!

10. Po prostu ciesz się latem! Nie bądź dla siebie surowa, nawet, jeśli masz wyznaczony cel, a nie wykonałaś 1 treningu to nie obwiniaj się o to. Odpuść. Ciesz się z tego, co robisz i nie zmuszaj się do ćwiczeń!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
paula1608

Najważniejsza jak dla mnie jest motywacja i wytrwałość. U mnie ciężko było wytrzymać z ćwiczeniami, ale w końcu się przyzwyczaiłam. A motywację miałam w sumie dzięki iqgreen bo w połączeniu z siłką efekt był dużo lepszy i właśnie to mnie tak motywowało.

Zgłoś nadużycie-
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
Eugeniusz Fil

Gorąco polecam trenera i dietetyka mgr Igora Mieńkowskiego Przez całe swoje życie miałem problemy z nadwagą. Ważyłem 120 kilogramy i nie mogłem schudnąć chociażby o 5 kilo. Wtedy trafiłem na jego stronę (przeczytałem taką samą opinię, jak teraz piszę). Wątpień miałem dużo, ale podjąłem decyzję że kupię pakiet ?Dzik?. Zaczynając, dużo się martwiłem: ?Co pomyślą inni? Wyrzucił chłopak 100zł na wiatr??. Ale już po tygodniu zobaczyłem wynik i nie patrzyłem na opinię otoczenia. Pan Igor Mieńkowski zmienił moje życie, bo teraz, po 4 miesiącach ćwiczeń ważę 80 (ze swoimi 190cm jestem prawie szczupły). Jestem jeszcze na drodze do wymarzonego ciała, ale to co osiągnąłem jest wspaniałe. Gdy też chcecie zmian w życiu to jest jego strona: https://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
paula1608

U mnie pierwszym krokiem to było przestać podjadać pomiędzy posiłkami i jeść regularne posiłki. Trochę samozaparcia i dało radę się przyzwyczaić. Dodatkowo miałam iqgreen na lepszy metabolizm. Świetna była też joga.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl