Wymarzona sylwetka bez nadmiaru tłuszczu to spełnienie marzeń każdej kobiety, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się lata. Postęp technologiczny w zakresie medycyny estetycznej jest zaawansowany, dlatego daje całe spektrum możliwości. Najlepiej korzystać z najmniej inwazyjnych, by zminimalizować ewentualne skutki uboczne.
2021-04-29 00:00
Udostępnij
Bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Usuwanie tkanki tłuszczowej w Krakowie

Modelowanie sylwetki to jeden z najczęściej pożądanych efektów przez osoby zgłaszające się do klinik medycyny estetycznej. Jak się okazuje, istnieje co najmniej kilka metod, które zakładają jak najmniejszy stopień ingerencji chirurgicznej. Jeżeli chodzi o usuwanie tkanki tłuszczowej w Krakowie, jedną z nich jest CoolSculpting, którą wykonuje się przy pomocy urządzenia Zeltiq. Zabieg jest oparty na procesie kriolipolizy, w drodze której zbędną tkankę tłuszczową usuwa się za pomocą niskiej temperatury. Metoda jest dedykowana osobom, które dążą do wymodelowania sylwetki, natomiast nie rozwiąże problemu otyłości. Jest to alternatywa dla tradycyjnej liposukcji chirurgicznej, a efekty są zauważalne po dwóch do maksymalnie czterech miesiącach. Czas trwania jednego zabiegu oscyluje w granicach jednej godziny do 90 minut. Zaletą jest również to, że zabieg wykonuje się w wygodnej dla pacjentki pozycji - siedzącej lub leżącej. To idealne rozwiązanie dla pań, które odczuwają lęk przed zastrzykami, nie jest bowiem konieczne żadne znieczulenie. Usuwanie tkanki tłuszczowej w Krakowie dzięki metodzie CoolScultping opiera się na działaniu głowicy zasysającej tłuszcz w newralgicznych miejscach. Pomimo oddziaływania niskich temperatur, pacjentom nie grożą odmrożenia, ponieważ wspomniane głowice są wyposażone w sensory termiczne. Odczuwanie chłodu na początku zabiegu jest tylko chwilowe, dlatego nie ma powodów do zmartwień, gdyż jest to normalna reakcja.

tkanka-tluszczowa-2

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Wśród sytuacji uzasadniających skorzystanie z metody CoolSculpting znajduje się ginekomastia, czyli męska przypadłość polegająca na powiększeniu sutka. Odpowiada za to rozrost tkanki tłuszczowej w tym miejscu, najważniejsza jest jak najszybsza reakcja. Drugim wskazaniem jest otyłość miejscowa, z którą nie można poradzić sobie podczas prowadzenia diety. Usuwanie tkanki tłuszczowej w Krakowie za pomocą opisywanej metody prowadzi do wymodelowania sylwetki, na przykład po zakończonych treningach odchudzających i diecie. Poza zaleceniami do udania się na zabieg, istnieją również przeciwwskazania do zapisów. Z tego sposobu nie powinny korzystać kobiety ciężarne oraz karmiące piersią, działanie niskich temperatur mogłoby wówczas zaszkodzić. Do przeciwwskazań zalicza się ponadto blizny w miejscach aplikacji urządzenia, dyskwalifikujące są głównie te które powstały do dwunastu miesięcy wstecz. Osoby ze stwierdzonymi przepuklinami również nie powinny korzystać z opisywanego zabiegu, by nie pogarszać swojego stanu. Jeżeli jednak żadne z powyższych nie występuje, warto skorzystać z tej metody. Tym bardziej, że po jego skończeniu nie jest wymagane poddawanie się rekonwalescencji. Można od razu wrócić do codziennych obowiązków, pracy zawodowej.