Ekstrakt z afrykańskiego mango receptą na szczupłą sylwetkę

Ameryka oszalała na punkcie tego suplementu! Wydaje się, że poszukiwania idealnego środka, który pomoże schudnąć szybko, ale jednocześnie trwale i bez skutków ubocznych, właśnie się zakończyły. Dowiedz się, dlaczego warto sięgnąć po afrykańskie mango i dać sobie szansę wyglądać tak, jak o tym marzysz.
2017-05-05 00:00
Udostępnij
 	
Ekstrakt z afrykańskiego mango receptą na szczupłą sylwetkę

Schudnąć szybko i trwale – marzenie każdej z nas

Kobiety odchudzały się od zawsze – to fakt. Nowy boom na diety rozpoczął się w latach 50. i 60. XX wieku, gdy gwiazdy Hollywood, bożyszcze tłumów, obiekty westchnień mężczyzn i zazdrości kobiet stały się współczesnymi herosami. Choć Audrey Hepburn nie musiała specjalnie troszczyć się o swoją sylwetkę, pilnowała swoich posiłków i nie pozwalała sobie na objadanie się. Jednak już największa seksbomba tamtych czasów, Marylin Monroe, musiała nieustannie pilnować swojej diety, miała tendencje do tycia i efektu jojo. W tamtych czasach rekordy popularności biła dieta właśnie rodem z Hollywood, która ponoć pozwalała zrzucić aż 6 kg w 2 tygodnie. Była jednak bardzo restrykcyjna, ograniczała węglowodany, a wprowadzała ogromne ilości białka, opierając się głównie na jajkach, stekach, grejpfrutach i zielonej sałacie. Do picia czarna kawa i zielona herbata. Gwiazdy co prawda chudły, ale też efekt jojo, nawet u boskiej MM, nikogo nie dziwił. W latach 80. prawdziwym hitem stały się monodiety: ryżowa, owocowa, jajeczna i inne. Obiecywały szybkie efekty, jednak jak to przy monodietach bywa – były nudne i prowadziły do niedoborów. W latach 90. czasach gdy tryumfowały supermodelki takie jak Claudia Schiffer, Naomi Campbell i Cindy Crawford zaczęła się obsesja na liczenie kalorii. Kobiety zaczytywały się w jadłospisach modelek, a te albo spożywały zmodyfikowaną wersję diety hollywoodzkiej (Claudia) albo jadły tylko ryby i sałatki (Cindy). Z kolei początek XX wieku to kolejny powrót do diety białkowej, w wersji zdrowszej – jako dieta South Beach, albo mniej zdrowej – dieta Atkinsa. Kontynuatorem tej ostatniej był Dukan, bardzo popularny w naszym kraju (do tego stopnia, że wydano specjalną wersję jego książki, z przepisami opracowanymi specjalnie dla Polaków!). Jednak okazuje się, że niezależnie od mody, dietetycy wciąż polecają umiar i ruch, a jeśli suplementację – to naturalną, opartą na wyciągach roślinnych.

kobieta

Afrykańskie mango – cud natury w walce z nadwagą?

Jednym z największych odkryć dietetycznych tego dziesięciolecia jest wyciąg z afrykańskiego mango. Dlaczego stał się takim hitem we współczesnej dietetyce? Odpowiedź jest prosta: mango jest naturalnym suplementem pochodzenia roślinnego i jest niezwykle skuteczne. Wiele osób zwraca się w kierunku natury, by szukać idealnego środka wspierającego dietę, a jednocześnie chce, by środek ten był roślinny, bez składników pochodzenia zwierzęcego – m.in. ze względu na rosnącą liczbę wegetarian i wegan, którzy także mogą borykać się ze zbędnymi kilogramami. Czym więc jest african mango i dlaczego warto je stosować?

Ta afrykańska roślina, nazywana po łacinie Irvingia Gabonensis, rośnie w Nigerii, Ugandzie, Kongo i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Owoce rośliny zawierają 17 aminokwasów, kwasy omega 3 i 6, karotenoidy, witaminy A, C, K i z grupy B, co sprawia, że są nie tylko smaczne, ale też bardzo zdrowe i wartościowe dla naszego organizmu. W celach dietetycznych zaleca się spożywanie wyciągu z pestek tych roślin, które mają najsilniejsze i najbardziej korzystne działanie odchudzające. W składzie preparatów na odchudzanie figuruje on jako IGOB131. Do jego najważniejszych, udowodnionych zalet należy:

Hamowanie apetytu

Zapewnienie uczucia sytości

Usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii

Wspomaganie trawienia

Spalanie tkanki tłuszczowej

Ograniczenie gromadzenia nowych zapasów tkanki tłuszczowej

Aby zbadać skuteczność suplementu, w 2005 roku w Kamerunie, na Uniwersytecie Yaounde wykonano badania na grupie 40 ochotników. Przez 4 tygodnie część grupy dostawała codziennie tabletki na odchudzanie z wyciągiem z afrykańskiego mango, druga część otrzymywała placebo. Po zakończeniu eksperymentu okazało się, że grupa spożywająca suplement straciła ponad 5% wagi swojego ciała, podczas gdy grupa kontrolna niewiele ponad 1%. Dodatkowo pierwsza grupa uzyskała lepsze wyniki badań krwi, notując spadek cholesterolu LDL i trójglicerydów. Badanie naukowe potwierdziło, że IGOB131 działa. Co ważne, nie powoduje też efektów ubocznych, jest więc naturalnym i bezpiecznym środkiem odchudzającym. Pamiętajmy jednak, by szukać preparatu zawierającego właśnie IGOB131. W Internecie można go zakupić np. na www.africanmango180.com

diety

Najlepsze sprawdzone triki, by przyśpieszyć chudnięcie

Już samo zastosowanie wyciągu afrykańskie mango pozwoli nam szybko i trwale schudnąć, jednak jeśli zależy Ci na zmaksymalizowaniu efektów, warto zastosować się do prostych trików, które zwiększą skuteczność diety.

1. Przede wszystkim dbaj o dobre nawodnienie organizmu – przysłowiowe 8 szklanek wody może być niewystarczające, zwłaszcza gdy masz sporą nadwagę lub pijesz dużo kawy. W zależności od Twojej wagi pij 2-3 litry wody dziennie. Częściowo możesz je zastąpić herbatkami ziołowymi lub owocowymi, jednak jeśli pijesz kawę lub czarną herbatę, na każdą filiżankę wypij dodatkowo szklankę wody.

2. Nie głódź się! Jedz minimum 3 razy dziennie, pamiętając, by nie podjadać pomiędzy posiłkami. Dieta powinna być jak najmniej przetworzona, składająca się z warzyw, owoców, naturalnych źródeł białka jak jaja, drób, warzywa strączkowe (w zależności czy prowadzisz dietę tradycyjną, wegetariańską czy wegańską) i węglowodanów złożonych, czyli kasz, brązowego ryżu czy pełnoziarnistego chleba. Taka nieprzetworzona dieta pozwoli zmaksymalizować proces usuwania toksyn z organizmu, co jest jedną z właściwości afrykańskiego mango.

3. Stosuj umiarkowane ćwiczenia fizyczne. Możesz jeździć na rowerze, spacerować lub uprawiać jogging, a jeśli nie lubisz ćwiczyć na zewnątrz – włącz w domu ulubioną muzykę i tańcz! Ćwiczenia aerobowe przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Pamiętaj jednak, że równie ważne są ćwiczenia siłowe, budujące i wzmacniające tkankę mięśniową. Możesz zapisać się na siłownię, ale również ćwiczyć w domu, z ciężarkami i oporem własnego ciała. Jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie szczególnie polecamy, jest plank, zwany też deską.

plank