Jakie spalacze tłuszczu są na prawdę skuteczne?

 Spalacze tłuszczu to bardzo specyficzna kategoria suplementów która w ostatnich latach zyskuje rosnącą popularność.
fit.pl
2016-10-10 00:00
Udostępnij
Jakie spalacze tłuszczu są na prawdę skuteczne?
 Jest to z pewnością bardzo pozytywne zjawisko dla osób które je stosują, ponieważ zwiększa się różnorodność oferowanych suplementów, a także producenci prowadzą coraz to nowsze badania nad substancjami, które mają na celu zwiększenie skuteczności tabletek na odchudzanie. Celem suplementacji spalaczami tłuszczu jest jak sama nazwa wskazuje redukcja tkanki tłuszczowej poprzez aktywację wielu różnych szlaków metabolicznych, co zależy od specyfikacji konkretnego suplementu.

Wśród wszystkich spalaczy tłuszczu jakie są dostępne na rynku możemy wyróżnić dwie podstawowe kategorie.

1) Spalacze termogeniczne są na rynku suplementu od wielu lat. Ich cechą charakterystyczną jest obecność związków o charakterze stymulującym układ nerwowy i nasilających termogenezę. Przykładem takiej substancji jest kofeina lub guarana, które znane są niemal każdej osobie. Poprzez ich obecność termogeniki zwiększają poziom energii, pobudzają umysł oraz ciało do większego wysiłku. Oznacza to, że bieg na dystansie 3 kilometrów poprzedzony zastosowaniem spalacza termogenicznego będzie znacznie bardziej efektywny niż pokonanie takiego samego dystansu bez suplementacji. Kolejną cechą którą wyróżnia ta grupa produktów jest nasilenie procesów przekształcania tkanki tłuszczowej na energię czyli wspomniane zjawisko termogenezy.

2) Spalacza lipotropowe. Podobnie jak pośród opisanych wyżej termogeników, tak również w tej grupie możemy wybierać w wielu różnego rodzaju suplementach. Ich zaletą jest fakt, że mogą być stosowane również przez osoby zmagające się z różnego rodzaju dolegliwościami zdrowotnymi. Nie podnoszą one ciśnienia tętniczego, są obojętne dla układu nerwowego oraz nie zwiększają produkcji ciepła. Mechanizm ich działania opiera się na nasilenie transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie w dalszej kolejności dochodzi do ich utleniania.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że znaczna część tak zwanych spalaczy tłuszczu niestety nie działa - nawet w małym stopniu - na redukcję tkanki tłuszczowej. Większość z ich „cudownych” właściwości to nic innego jak bardzo rozbudowana reklama i kampania marketingowa producentów. Nie mają one prawa działać, ponieważ głównym kryterium jakości produktu jest jego skład, a w dalszym ciągu kolorowa etykieta o czym większość konsumentów zapomina. W wielu nawet bardzo popularnych spalaczach tłuszczu używane są substancje, które nie mają potwierdzonego działania, bądź co więcej istnieje spora liczba badań, która potwierdza ich nieskuteczność w zakresie redukcji tłuszczu. To wszystko sprawia, że mimo dużej popularności wciąż jest to kategoria produktów która łatwo może odchudzić jedynie nasz portfel.

Na rynku istnieje jednak pewna wąska grupa spalaczy tłuszczu, która posiada potwierdzoną skuteczność i z pewnością okaże się bardzo przydatnym narzędziem w walce z nadmiernymi kilogramami. Dobry spalacz tłuszczu możemy rozpoznać po ilości oraz jakości użytych składników aktywnych.

Najlepsze spalacze tłuszczu przy braku przeciwwskazań zdrowotnych to opisywane wcześniej termogeniki. Mają one szeroki wpływ na organizm, który funkcjonuje w taki sposób by znacznie pobudzić rozpad tkanki tłuszczowej. Ich zaletą jest między innymi wpływ na przyspieszenie pracy metabolizmu, zwiększenie wydatku energetycznego oraz ułatwienie w zakresie kontroli apetytu. Wysokiej jakości termogenik ma kompleksowe działanie i pozwala na redukcję zarówno tkanki tłuszczowej brunatnej jak i białej, dlatego poprawia estetykę całego ciała w relatywnie krótkim czasie. Obecnie jednym z termogeników o najbardziej przemyślanym składzie i największej skuteczności jest Fenix Ground Zero.

W kategorii spalaczy lipotropowych, o skuteczności danego produktu decyduje tak samo jego skład. Wiele z nich takich jak chrom, zielona herbata czy l- karnityna nie wpływają na utratę tkanki tłuszczowej, mimo że są niezwykle popularne i prawdopodobnie taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Pośród produktów, które naprawdę redukują tłuszcz, posiadają potwierdzoną skuteczność i szczególnie wyróżnia się suplement Omega Sports Burn24.

Wiele osób posiada bardzo dużą trudność w redukowaniu tkanki tłuszczowej, która pokrywa okolice brzucha i dołu pleców u mężczyzn, a także brzucha, pośladków oraz ud u kobiet. Jest to tzw. tkanka tłuszczowa biała, która ze względu na wyjątkowo niskie ukrwienie jest bardzo uporczywa w spalaniu i jej redukcja jest olbrzymim wyzwaniem. Istnieją jednak takie suplementy które pozwalają na jej szybką utratę. Wpływają one na receptory, które mogą aktywować jej rozpad. Najbardziej kompleksowym produktem o takim działaniu jest EvoLab Alphaburn, który łączy kilka alkaloidów degradujących tłuszcz biały.

Mocno reklamowane są także tzw. miejscowe spalacze tłuszczu, nie tylko przez producentów suplementów, ale przede wszystkim przez firmy zajmujące się produkcją kosmetyków. Niestety więkoszść z nich nie ma prawa działać, ponieważ żaden z dostępnych w nich składników nie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, a jedynie może pomóc nam ujędrnić skórę. Jednym z niewielu skutecznych, realnie spalających tłuszczu spalaczy miejscowych jest SAN Liporedux.

Istnieje jeszcze jeden bardzo specyficzny problem, który dotyczy szerokiej grupy osób. Jest to nadmierny apetyt, najczęściej nie kontrolowany przez nas. Możemy starać się włączyć do diety większą ilość warzyw, które nie dostarczają kalorii, a mają sporą objętość i chwilowo hamują głód, jednak często to nie wystarcza. Rynek suplementów w zakresie hamowania apetytu jest jeszcze dosyć skromny i na dobrą sprawę jednym produktem, który faktycznie zbiera świetne recenzje jest Hi-Tech Pharmaceuticals Satietrim.

Na rynku pojawiają się coraz to nowe spalacze tłuszczu, oczywiście każdy z nich reklamowany jest jako idealny środek odchudzający, dlatego też warto śledzić niezależne renomowane rankingi spalaczy tłuszczu, takie jak prezentowany poniżej:
http://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/
Zestawione są tam zarówno opinie jak i profesjonalne recenzje najlepszych spalaczy dostępnych aktualnie na rynku.

Dokładnie precyzując swoje wymagania względem spalaczy tłuszczu, będziemy w stanie dobrać odpowiednie tabletki na odchudzanie spełniające nasze oczekiwania.