Suplementy z afrykańskim mango, czyli przełom w odchudzaniu

Afrykańskie mango przez długi czas było badane przez naukowców z różnych krajów. Wyniki ich pracy potwierdziły, że jest to środek, który wykazuje wysoką skuteczność we wspieraniu procesu redukcji wagi ciała oraz poprawianiu stanu zdrowia. Tysiące osób przekonało się, że regularne przyjmowanie african mango w formie suplementów diety przyśpiesza odchudzanie i chroni przed efektem jo-jo
2018-03-07 00:00
Udostępnij
Suplementy z afrykańskim mango, czyli przełom w odchudzaniu

African mango - skąd pochodzi?

Jak sama nazwa wskazuje, african mango pochodzi z Afryki. Jest ono nazywane również dzikim mango, ogbono lub diką. Wiecznie zielone drzewo osiąga wysokość nawet 40 metrów i rośnie na obszarze zajętym przez lasy tropikalne na Czarnym Lądzie. Jadalne owoce drzewa od lat wykorzystuje się w Afryce do tworzenia dżemów i galaretek, spożywa się na surowo lub grillowane oraz dodaje się je do zup w celu zwiększenia ich wartości odżywczej i zagęszczenia ich konsystencji.

Suplementy african mango przygotowuje się z pestek rośliny, czyli tak zwanych orzechów mango. Ich stosowanie jest popularne szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wskaźnik otyłości wśród osób dorosłych należy do najwyższych na świecie.

W 2005 roku w Kamerunie przeprowadzono badania, które wykazały, że osoby przyjmujące w ciągu doby 3,15 g african mango traciły ponad 5 procent masy ciała w ciągu 4 tygodni. Po opublikowaniu wyników eksperymentu afrykańskie mango uznano za jeden z najskuteczniejszych środków odchudzających, a preparaty oparte na owocu trafiły do sprzedaży na całym świecie.

Wartości odżywcze african mango

African mango jest bogatym źródłem polifenoli, witamin i minerałów. Polifenole zwiększają wrażliwość komórek na insulinę i leptynę, dzięki czemu proces powstawania nowych komórek tłuszczowych jest zatrzymany. Jednocześnie polifenole sprawiają, że organizm spala nagromadzoną już tkankę tłuszczową. W afrykańskim mango znajdują się też witaminy z grupy B oraz witaminy A, C, E i K. Owoc dostarcza również potasu, miedzi, kwasów omega-3 i wieloniensyconych kwasów tłuszczowych.

Działania african mango na organizm człowieka

African mango są przypisywane niemalże cudowne właściwości. Owoc przyspiesza metabolizm, reguluje pracę układu pokarmowego, a także reguluje poziom cholesterolu we krwi. Ponadto wpływa pozytywnie na poziom glukozy i chroni przed wystąpieniem insulinooporności. Stwierdzono, że owoc może sprzyjać leczeniu cukrzycy, dlatego niewykluczone, że w przyszłości na jego bazie będą produkowane nowe leki na to schorzenie.

Dzikie mango zawiera sporo błonnika, dzięki czemu zapewnia uczucie sytości. W owocu znajdują się również ekstrakty alkoholowe, które chronią wątrobę i chromosomy przed zatruciem toksynami. Przeciwutleniacz Irvingia Gabonensis odpowiada natomiast za wspomaganie odchudzania i spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo za jego sprawą organizm wolniej się starzeje, a ciało dłużej zachowuje młody wygląd.

Ze względu na to, że afrykańskie mango jest naturalnym suplementem, jego działanie na organizm jest bezpieczne. Utrata kilogramów jest stopniowa, a w przypadku połączenia stosowania preparatu z niskokaloryczną dietą i ćwiczeniami, waga ciała spada średnio o 1 kilogram tygodniowo. W czasie procesu odchudzania nie dochodzi do napadów głodu, a osoba stosująca suplement z african mango rzadko skarży się na wahania nastroju i osłabienie koncentracji spowodowane spadkiem poziomu cukru we krwi.

Suplementy z african mango

Afrykańskie mango jest dostępne pod postacią suplementów w formie kapsułek i tabletek. Zażywa się je w ilości 1-2 dziennie, zwykle w trakcie posiłku. Preparat stosuje się przez około 3 miesiące, w czasie których wskazana jest zwiększona aktywność fizyczna i stosowanie lekkiej diety. Wśród najpopularniejszych suplementów na bazie owocu znajduje się African Mango Vital Progres. Jego stosowanie jest niedrogie, a dzięki wyłącznej zawartości ekstraktu z pestek dzikiego mango, codzienne zażywanie preparatu jest w pełni bezpieczne. Podobny skład i zawartość ekstraktu mają tabletki African Mango oraz suplement African Mango 900.

Jeżeli chce się mieć pewność, że stosowanie afrykańskiego mango przyniesie oczekiwane rezultaty, powinno się sięgać wyłącznie po sprawdzone preparaty z legalnego źródła. Zakupienie i stosowanie suplementów niewiadomego pochodzenia może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, których leczenie potrwa przez wiele miesięcy.

Skutki uboczne w czasie stosowania African Mango

Ze względu na w pełni naturalny skład suplementów diety z dzikim mango, nie zaobserwowano występowania poważnych skutków ubocznych w czasie stosowania preparatów. W przypadku nadwrażliwości na ekstrakt z pestek mango afrykańskiego mogą pojawić się problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego - najczęściej przyjmujące postać wzdęć i biegunek. Dodatkowo osoby przyjmujące suplement mogą zaobserwować kilkudniowe nadmierne pobudzenie oraz trudności z zasypianiem, które ustępują maksymalnie po tygodniu od rozpoczęcia stosowania preparatu.

W przypadku utrzymywania się skutków ubocznych, wskazane jest zaprzestanie stosowania preparatu i skonsultowanie się z lekarzem.