Zgrabna sylwetka – czy to musi dużo kosztować?

Media bombardują nas informacjami o zdrowym stylu życia. Powinniśmy zdrowo się odżywiać, uprawiać sporty, wysypiać się itd. Niestety bardzo rzadko można usłyszeć cokolwiek o kwestiach finansowych dotyczących zdrowego stylu życia, a przecież dbałość o szczupłą sylwetkę to w wielu wypadkach spory wydatek. Dziś kilka słów skąd można wziąć pieniądze na bycie fit i co zrobić gdy ich brakuje.
2017-06-12 00:00
Udostępnij
Zgrabna sylwetka – czy to musi dużo kosztować?

Zgrabna sylwetka – za co płacimy?

Decydując się na zdrowy styl życia oraz odchudzanie się musimy nastawić się na podwyższenie codziennych kosztów. Przede wszystkim więcej zapłacimy w sklepach spożywczych. Produkty oznaczone symbolami „produkt ekologiczny”, „bio”, czy „Eko” są zazwyczaj nieco droższe od tych, które takich oznaczeń nie mają. Podobnie w przypadku mięs, nabiału czy warzyw i owoców – te pochodzące z ekologicznych hodowli i upraw są nieco droższe niż ich zwyczajne odpowiedniki. Jeśli zdecydujemy się na specjalistyczne diety np. pudełkową czy białkową opartą na potrawach gotowych, wówczas na posiłki wydamy jeszcze więcej.

Aby dobrze wyglądać nie wystarczy sama dieta, konieczne są ćwiczenia pozwalające spalić zbędne kalorie i wymodelować sylwetkę. I tutaj pojawia się kolejna lista wydatków. Jedno z pierwszych miejsc zajmuje wykupienie karnetu na zajęcia sportowe. Cena uzależniona jest od rodzaju i miejsca ćwiczeń, niemniej jednak to kwota od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Wybierając się na ćwiczenia trzeba jakoś wyglądać, więc wypada kupić odpowiednie ubranie sportowe. W zależności od tego jaką odzież, buty czy bieliznę wybierzemy zapłacimy za nią od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Oczywiście ćwiczy się nie tylko klubie fitness, więc konieczny bywa zakup sprzętu sportowego na potrzeby domowej siłowni. Tu koszty są bardzo różne, ponieważ każdy może wybrać dowolny sprzęt sportowy. Drobne ciężarki można kupić już za kilka złotych, natomiast elektryczna bieżnia to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

 

kk

 

Skąd brać na to pieniądze?

Jak można zauważyć utrzymanie zgrabnej sylwetki to spory koszt, zwłaszcza jeśli marzy nam się zakup sprzętu sportowego do domu. Może się okazać, że taki wydatek mocno nadwyręża domowy budżet. Dlatego niekiedy konieczne bywają różne zabiegi, które pozwolą na uzyskanie odpowiedniej sumy pieniędzy, za którą będzie można kupić wymarzoną bieżnię czy rowerek. Można np. oszczędzać przez kilka miesięcy i za zebraną gotówkę dokonać zakupu, albo wziąć pożyczkę. Zanim się jednak się na nią zdecydujemy warto dokładnie sprawdzić opinie o vivus, ponieważ oferta tego pożyczkodawcy jest bardzo interesująca.

 

organic-food

 

A może wybrać opcję tańszą?

Jeśli nie mamy ochoty na zaciąganie pożyczek czy długotrwałe oszczędzanie można skorzystać z tanich i sprawdzonych metod uzyskania i utrzymana szczupłej sylwetki. Przede wszystkim warto postawić na samodzielnie przygotowywane posiłki. Są one znacznie tańsze aniżeli np. dieta pudełkowa. Ponadto potrawy, które przygotujemy mogą jeść wszyscy domownicy. Kolejne oszczędności daje uprawianie sportu z grupą znajomych na świeżym powietrzu. Można biegać lub ćwiczyć na siłowniach pod chmurką, zarówno jedna jak i druga aktywność jest darmowa.

Jak widać z jednej strony zdrowy styl życia wymaga sporych nakładów finansowych. Z drugiej jednak, można poszukać alternatywnych sposobów przygotowywania posiłków lub uprawiania sportów, które są bardzo tanie albo darmowe.