Fitness po pięćdziesiątce w Warszawie

Od kwietnia mieszkanki Warszawy będą mogły uczestniczyć w zajęciach ruchowych w ramach programu "PRO Kobieta 50+”".
fit.pl
2010-04-01 00:00
Udostępnij
Fitness po pięćdziesiątce w Warszawie
senior2(1)Zapisy na zajęcia, których celem jest zachęcenie kobiet po 50. roku życia do aktywności ruchowej, są przyjmowane do piątku 2 kwietnia 2010 r. Cykl ćwiczeń rusza na początku kwietnia. Przez cztery miesiące, w dwóch grupach, panie będą uprawiały Nordic Walking oraz Tai Chi. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy rekreacji ruchowej. Udział w nich kosztuje symboliczne 10 zł miesięcznie – drobna opłata ma na celu skłonienie uczestniczek do regularnej aktywności fizycznej i nie opuszczania zajęć.

Organizatorem programu aktywizacji ruchowej „PRO Kobieta 50+” jest Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ (ESPAR 50+), zaś partnerem Emporia Telecom. Program „PRO Kobieta 50+” został stworzony, aby promować zdrowy styl życia, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności sportowej, jako czynnika warunkującego zdrowie kobiet po 50. roku życia. Ma on skłonić je do działań poprawiających kondycję fizyczną i psychiczną, a w konsekwencji do poprawy jakości życia.

– Przekroczenie pięćdziesiątego roku życia to dla każdej kobiety trudny okres, ze względu na zachodzące zmiany hormonalne, psychiczne, jak i te w budowie ciała. Z badań wynika także, że właśnie w tym wieku istotnie pogarsza się stan zdrowia. Aby temu zapobiec, ważny jest zdrowy styl życia, a w nim odpowiednia aktywność fizyczna. Zależy nam na aktywizowaniu kobiet 50+, ponieważ mając przed sobą co najmniej 30 lat życia (obecnie średnia długość życia kobiet w Polsce wynosi 81 lat), powinny zrobić wszystko, aby lata te mogły być okresem spełnienia marzeń oraz sprawnego, samodzielnego oraz satysfakcjonującego życia – mówi dr hab. prof. Ewa Kozdroń, Prezes ESPAR 50+.

Zajęcia w ramach „PRO Kobieta 50+” odbędą się w Warszawie, Rzeszowie, Suwałkach i Szamotułach. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad nim objęli Adam Giersz, Minister Sportu i Turystyki oraz Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

Program zajęć w Warszawie:
Nordic Walking (wymarsz z Klubu Fitness Everest, ul. Wał Miedzeszyński 66)
terminy wkrótce na stronie www.espar50.org
Tai Chi (Klub Fitness Everest, ul. Wał Miedzeszyński 66)
terminy wkrótce na stronie www.espar50.org
Zapisy (trwają do piątku 2 kwietnia):
Marta Gaworska,
e-mail: marta@espar50.org
tel. 600 546 989

www.fit.pl