Jak urozmaicić trening cardio? Producenci sprzętu fitness prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rozwiązań, zgodnie podkreślając, że trening cardio musi iść w parze z rozwojem techniki 
fit.pl
2013-06-05 00:00
Udostępnij
Bieżnia Discover – nowość z Fit-EXPO

Nowością, którą mieliśmy okazję oglądać na Targach FIT-EXPO była bieżnia Life Fitness Discover Se, nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznanskich.

- Bieżnia Discover SE, pokazuje, że sprzęt cardio staje się coraz bardziej naszpikowany elektroniką. Wiadomo, że co najmniej pół godziny trzeba biegać, aby tkanka tłuszczowa zaczęła się spalać. Biegając i patrząc w ścianę, można oszaleć. Dlatego Internet, facebook, youtube, atrakcyjne scenerie uatrakcyjniają czas spędzany na bieżni – powiedział nam Mariusz Latkowski, Sale Director Top-Gym.

Bieżnia posiada konsolę i zintegrowany 19-calowy ekran dotykowy LCD, wyposażonym w opcje rozrywki i ulepszoną interakcją, możliwością podłączenia Internetu i wieloma innymi właściwościami. Dzięki czemu dostarcza wielu wrażeń podczas ćwiczeń. Jedną z funckji, która urozmaica trening jest funkcja Landscape. Na monitorze, który trenujący widzi przed sobą, wyświetla się realna trasa wycieczki. Można samemu sobie wybrać drogę jaką chce się biegać (może to być realna trasa biegu, w wybranym miejscu na świecie), następnie ściągnąć film z tą trasą i ruszyć do treningu po tej drodze. 

- Funkcja Landscape powstała po tym, jak ekipa filmowa nagrała w różnych, ciekawych sceneria – lasach, parkach, górach, pustyniach, mieście, scenerie, biegnąc z kamerą. Obraz, który wyświetla się na ekranie bieżni jest kompatybilny ze wznosem bieżni. Jego działanie polega na tym, że w momencie przyspieszania obraz również zaczyna przyspieszać. Jeżeli obraz dochodzi do górki czy wzniesienia, wówczas również bieżnia się podnosi – mówi Mariusz Latkowski.

Całość ćwiczeń za każdym razem można zapisać na nośniku USB. Bieżnia posiada również wirtualnego trenera, co daje nam - w oparciu o analizę naszych ćwiczeń - kolejne zadania do wykonania. Z nosnikiem USB nie trzeba już niczego programować. Urządzenia LF same bowiem ustawiają się stosownie do Twojej wagi, wieku, płci, stopnia zaawansowania, a przede wszystkim do dotychczasowych osiągnięć przeanalizowanych i krok po kroku modyfikowanych. Każdy trening jest inny!

Ekran Discover Se jest w pełni kompatybilna z urządzeniami  typu: I-phon, I-pad, I-pod. (Podłączamy je do standardowych gniazd DISCOVER i sterujemy własną muzyką, filmami, zdjęciami - oczywiście już z dotykowej wygodnej konsoli, nie przerywając przy tym biegu lub pedałowania.

www.fit.pl