Bieżnie i skakanki - czy warto po nie sięgnąć?

Ćwiczenia fizyczne pozwalają nam codziennie dbać o swoje zdrowie. Stały się one szczególnie ważne w dobie pracy zdalnej, gdy znacznie ograniczony został dostęp do siłowni, aktywności na świeżym powietrzu czy uprawiania sportów grupowych. Oznacza to konieczność przeniesienia ćwiczeń fizycznych do naszych domów! Bardzo pomocne w tym przedsięwzięciu okażą się bieżnie i skakanki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki sposób ćwiczeń najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.
2020-10-30 00:00
Udostępnij
Bieżnie i skakanki - czy warto po nie sięgnąć?

 

  1. Bieżnia domowa - dba o serce i duszę
  2. Skakanka - modelowanie sylwetki w wersji ekonomicznej
  3. Ruch to zdrowie, nawet w warunkach domowych!

Bieżnia domowa - dba o serce i duszę

Bieżnia do domu pozwoli Ci zadbać nie tylko o kondycję fizyczną! W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch. Bieżnia domowa korzystnie wpłynie na krążenie, odporność organizmu, drogi oddechowe, sylwetkę a także na... samopoczucie! Dzieje się tak dlatego, że bieżnie zapewniają dopływ endorfin do mózgu w trakcie treningu. Dzięki temu użytkownik odczuwa radość z wykonanych ćwiczeń i dumę z poprawionych wyników. Mądre korzystanie z bieżni domowej pomoże Ci w poprawie kondycji fizycznej oraz stanu psychicznego i duchowego w okresie, gdy szczególnie należy zadbać o każdy z tych aspektów.

Skakanka - modelowanie sylwetki w wersji ekonomicznej

Dla tych osób, dla których zakup bieżni domowej stanowi zbyt duży wydatek dobrym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrana skakanka. Za ułamek tego, co należałoby wydać na bieżnię do domu możemy uzyskać zbliżone efekty w dziedzinie modelowania sylwetki pod warunkiem, że korzystanie ze skakanki stanie się naszą codziennością. To niepozorne urządzenie ma również zbawienny wpływ na układ krążeniowy, koordynację ruchową oraz wytrzymałość fizyczną, nie zajmując przy tym wiele miejsca w domu w przerwie od ćwiczeń! Należy jednak pamiętać, że w przypadku skakanki mierzenie postępów jest trudniejsze, niż w trakcie korzystania z bieżni domowej, wyposażonej w rozmaite czujniki, np. pulsu czy spalonych kalorii.

Ruch to zdrowie, nawet w warunkach domowych!

Niezależnie od sytuacji politycznej i gospodarczej, dynamicznie zmieniającej się w cieniu globalnej pandemii, dbanie o zdrowie powinno być dla każdego z nas nadrzędnym priorytetem! Nawet w przypadku zamkniętych siłowni i zakazu korzystania z basenów czy klubów fitness o swoje ciało możemy zadbać w domu. Dobrym pomysłem na początek będzie sięgnięcie po omówione w tym artykule bieżnie lub skakanki. Inspirację do zakupu znajdziemy na stronie https://allegro.pl/kategoria/trening-fitness-bieznie-110133.