3 fakty na temat pielęgnacji skóry wokół oczu

Skóra wokół oczu to obszar wymagający niezwykle delikatnej, a jednocześnie skutecznej pielęgnacji. Kluczowymi wyzwaniami są tutaj spowolnienie procesu starzenia oraz redukcja opuchnięć i cieni. Jak zatem osiągnąć to efektywnie? Kosmetolodzy podkreślają trzy fakty na temat skóry wokół oczu, które stanowią podstawę dobrej rutyny pielęgnacyjnej.
Aleksandra Załęska
2024-03-19 09:54
Udostępnij
3 fakty na temat pielęgnacji skóry wokół oczu

Pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu wymaga spersonalizowanego podejścia, które uwzględnia indywidualne potrzeby, takie jak wiek, poziom nawodnienia i typ cery. Kluczem do skutecznej pielęgnacji jest wypracowanie dobrych nawyków i stosowanie kombinacji składników aktywnych, które najlepiej odpowiadają potrzebom skóry wokół oczu.

Fakt nr 1: Najdelikatniejsza skóra to ta wokół oczu

Skóra w okolicach oczu jest najbardziej delikatna i cienka, nawet do ośmiu razy cieńsza niż w innych częściach ciała. To sprawia, że jest bardziej podatna na wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych, takich jak zmiany temperatury czy hormonalne. Dlatego też wymaga szczególnej uwagi i odpowiednio dobranych produktów pielęgnacyjnych.

Ekspertki zalecają stosowanie serum odmładzającego, szczególnie w przypadku skóry dojrzałej, które nie tylko ujędrnia skórę, ale także niweluje cienie pod oczami. Przed wyborem produktów warto skonsultować się z dermatologiem, aby dobrać odpowiednie preparaty do indywidualnych potrzeb skóry.

Fakt nr 2: Skóra wokół oczu staje przed dwoma kluczowymi wyzwaniami

Dla delikatnej skóry wokół oczu dwa główne wyzwania to zwalczanie objawów starzenia się oraz redukcja cieni i opuchnięć. Istnieje wiele składników aktywnych, które mogą pomóc w radzeniu sobie z tymi problemami. Przykładem jest heksapeptyd, który działa jako inhibitor acetylocholiny, zmniejszając skurcze mięśni i tym samym spłycając zmarszczki mimiczne.

Dodatkowo, ekstrakty roślinne takie jak arnika, malwa i kasztanowiec mogą pomóc w zmniejszeniu cieni pod oczami i redukcji opuchnięć. Dlatego warto szukać produktów zawierających te składniki.

Fakt nr 3: Okolice oczu wymagają delikatności

Codzienna pielęgnacja skóry wokół oczu powinna być wyjątkowo delikatna, unikając silnych środków czy zbyt intensywnego pocierania. Ważne jest także unikanie produktów, które mogą dostawać się do oczu.

Należy pamiętać o dokładnym demakijażu, tonizacji oraz stosowaniu serum opartego na składnikach aktywnych, które wspierają elastyczność i regenerację skóry. Stosowanie produktów z delikatnością i systematyczność w pielęgnacji mogą przynieść najlepsze efekty.

Odmładzające serum pod oczy AGE.RESET to lekka formuła, która niweluje opuchnięcia i wygładza zmarszczki. Zawiera kluczowe składniki aktywne takie jak heksapeptyd, ekstrakt z arniki, malwy i arginina, które wspierają elastyczność i kondycję skóry wokół oczu. Jest to produkt rekomendowany szczególnie dla osób z cieniami pod oczami.

Pojemność: 15 ml
Cena: 44 zł

Serię AGE.RESET tworzą także inne produkty, takie jak tonik, krem do twarzy, pianka do mycia i demakijażu, krem maska nocna, serum przeciwzmarszczkowe i peeling do twarzy.