Retinol jest niezaprzeczalnym liderem w dziedzinie przeciwdziałania starzeniu się skóry. Świat branży kosmetycznej pokochał tę aktywną postać witaminy A ze względu na udokumentowaną skuteczność w zabiegach oraz jej wszechstronność, gdyż retinol nie tylko odmładza, ale także regeneruje i normalizuje skórę. Kosmetolodzy podkreślają, że retinol doskonale sprawdza się także w codziennej pielęgnacji. Co jeszcze warto wiedzieć o jego właściwościach?
Aleksandra Załęska
2024-02-01 13:47
Udostępnij
Co warto wiedzieć o retinolu?

Retinol to synonim wszechstronności, ponieważ regeneruje skórę, działa normalizująco, pomaga w redukcji przebarwień i odmładza. Jego działanie opiera się na pobudzaniu produkcji kolagenu w skórze, co pozytywnie wpływa na cykl odnowy komórkowej. To właśnie ta anti-agingowa właściwość zapewniła retinolowi niekwestionowaną pozycję króla składników aktywnych w branży beauty.

Substancja aktywna retinolu zasługuje na miejsce na podium w dziedzinie przeciwdziałania starzeniu się skóry. Jego skuteczność opiera się między innymi na stymulacji fibroblastów, komórek tkanki łącznej w skórze, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Według Agnieszki Kowalskiej, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®, to właśnie stymulacja fibroblastów przez retinol przekłada się na poprawę jędrności i sprężystości skóry, a zmarszczki stają się mniej zauważalne. Linia EXTRA LIFT COMPLEX RETINOL, oparta na retinolu, ekstrakcie z żeń-szenia i ostropestu, umożliwia multiplikację efektywności, dostosowując się do różnych potrzeb skóry.

Eksperci podkreślają, że aktywna forma witaminy A potrafi spowalniać naturalne procesy starzenia się skóry, między innymi poprzez hamowanie aktywności melanoproteinaz, które odpowiadają za rozkład kolagenu. Dodatkowo, retinol wpływa korzystnie na nawilżenie skóry poprzez stymulację produkcji kwasu hialuronowego, chroniąc przed utratą wody. To wszystko przekłada się na zdrowszy i młodszy wygląd skóry.

Retinol ma także inne umiejętności. Po pierwsze, potrafi rozjaśniać koloryt skóry, redukując niechciane przebarwienia. Po drugie, pomaga w normalizacji skóry, ograniczając produkcję sebum i wspomagając delikatne złuszczanie naskórka, co jest korzystne dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Po trzecie, retinol przeciwdziała powstawaniu blizn, co jest istotne dla osób ze skłonnością do zmian zapalnych.

Eksperci zaznaczają, że retinol doskonale sprawdza się nie tylko w zabiegach gabinetowych, ale również w pielęgnacji domowej, zwłaszcza w okolicach oczu, gdzie skóra jest najcieńsza i najszybciej ulega procesom starzenia. Produkty z 0,5% retinolem, takie jak Serum do twarzy mesoBoost EXTRA LIFT complex retinol 0,5%, są polecane do regeneracji i efektu liftingu skóry wokół oczu.

Linia mesoBoost EXTRA LIFT COMPLEX RETINOL oferuje różne produkty, takie jak serum do twarzy z 0,5% retinolem oraz krem pod oczy z tym samym stężeniem retinolu. Oba produkty zawierają także ekstrakt z żeń-szenia i ostropestu, zapewniając kompleksową pielęgnację skóry. Produkty z serii dostępne są w różnych stężeniach retinolu (0,5% i 2%), umożliwiając dostosowanie do indywidualnej tolerancji na retinol.