Wiosną szczególną popularnością cieszą się rozmaite kuracje oczyszczające organizm z toksyn. Wśród nich body-detox, do niedawna dostępny jedynie w gabinetach odnowy biologicznej, teraz możliwy do wykonania w domu
fit.pl
2010-04-19 00:00
Udostępnij
bodydetox1Po co w ogóle się oczyszczać?

Natura wyposażyła nas we własny system oczyszczania organizmu. W naszym ciele funkcjonuje klika kanałów, którymi wydalamy szkodliwe substancje ale w każdym z nich może dojść do zaburzeń, które zakłócają ten proces. Dieta pełna wysoko przetworzonej żywności, dodatek konserwantów, sztucznych aromatów i barwników, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, nadużywanie leków, stres -  mają wpływ na zaburzenia mechanizmu oczyszczania na poziomie komórki.

Zasada działania urządzenia Body Detox

Powszechnie wiadomo, iż ciało ludzkie wytwarza impulsy elektryczne i jest również na nie podatne. Użycie kontrolowanych prądów elektrycznych w leczeniu różnorodnych schorzeń ma szerokie zastosowanie i jest akceptowane przez medycynę akademicką.

Dzięki badaniom naukowym uzyskaliśmy wiedzę, iż komórki zdrowego człowieka powinny mieć ujemny potencjał w przedziale od 70 do 90 miliwoltów. Na tym poziomie przyswajanie składników pokarmowych oraz wydalanie toksyn jest optymalne. Ujemny potencjał obciążonej lub uszkodzonej komórki może odbiegać znacznie od normy i wówczas zarówno przyswajanie składników pokarmowych jak i wydzielanie toksyn jest zaburzone. Taka sytuacja może nastąpić gwałtownie, w wyniku choroby lub powstawać stopniowo - jako rezultat niewłaściwego sposobu odżywiania, stresującego trybu życia i wpływu zanieczyszczonego środowiska.

W trakcie zabiegu, który trwa pół godziny pacjent zanurza stopy w wodzie, a odpowiednio zmodulowany prąd przepływa przez organizm. Najprościej rzecz ujmując urządzenie wytwarza takie impulsy elektryczne, które powodują jonizację wody. Jony przedostają się do całego organizmu, a to z kolei przyczynia się do przywrócenia właściwego potencjału błonom komórkowych. W ten sposób komórka odzyskuje naturalną zdolność wydania tego, co złe i niepotrzebne ale jednocześnie przyswajania z pożywienia optimum niezbędnych substancji odżywczych.

Oczyszczanie a zabieg body-detox

W trakcie serii zabiegów porównawczych wykonanych w Polsce aparaturą Body Detox udowodniono, że organizmy pobierały z wody między innymi żelazo a wydzielały głównie amoniak, azotany, oraz fosforany. Badania przeprowadzone metodą HMTS - (heavy metal test system) wykazały zmniejszenie ilości pierwiastków ciężkich (ołów, rtęć i inne) po serii zabiegów. Badania mikrobiologiczne wykazały, że urządzenie wykazuje właściwości bakteriobójcze.

 Zabieg body-detox jest uznany  wśród terapeutów oraz lekarzy! Stanowi uzupełnienie zabiegów wyszczuplających takich jak masaż, drenaż limfatyczny. Wspiera również każdą dietę oczyszczającą oraz suplementację. Przede wszystkim jest to kuracja, która bardzo dobrze komponuje się  z terapiami oczyszczającymi, antycellulitowymi, wyszczuplającymi ale także pielęgnacją twarzy i ciała.

A zatem jeśli jesteśmy stale narażeni na spożywanie wysoko przetworzonej żywności, nadużywamy leków, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, nie mamy wystarczającej ilości ruchu i stale towarzyszy nam stres powinniśmy zadbać o detoksykację. Dziś nie jest to już tylko moda - oczyszczanie i wspomaganie naszego zdrowia zabiegami Body Detox stało się wymogiem!

Detox System został zaprojektowany dla wzmocnienia organizmu i redukcji toksyn a to może pomóc w:

- utracie wagi, krążeniu, zmęczeniu, poirytowaniu, alergiach pokarmowych, bólach menstruacyjnych, bólach stawów i artretyzmie, funkcjonowaniu nerek i wątroby, słabej przemianie materii - oraz wielu innych schorzeniach.

Jak wspomniano urządzenie nie tylko pobudza oczyszczanie na poziomie komórek ale także wzmaga przyswajanie substancji odżywczych dostarczanych nie tylko w pożywieniu, ale także w zabiegach wyszczuplających i wspomagających redukcję cellulitu. Zawarte w kremach modelujących wyciągi z alg, cynamonu, guarany, bluszczu, imbiru, kofeina i inne substancje, które mają za zadanie poprawić mikrokrążenie i metabolizm komórkowy oraz ujędrnić skórę będą działać skuteczniej.

www.fit.pl