Jak postępować po wybieleniu zębów

W dzisiejszych czasach śnieżnobiałe zęby i piękny uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia i pewności siebie. Kluczem do sukcesu może więc być profesjonalne wybielanie zębów, ale decydując się na taki zabieg warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad już po jego przeprowadzeniu. Dzięki temu efekt będzie ładniejszy i dłużej się utrzyma
fit.pl
2013-02-06 00:00
Udostępnij
Jak postępować po wybieleniu zębów
Wybielanie oddziałuje w określony sposób na nasze zęby, dlatego przez kilka dni po zabiegu mogą pojawić się przejściowe dolegliwości. Do tych najczęstszych należy czasowa nadwrażliwość. Dobrze jest więc przez te kilka dni spożywać pokarmy, które nie będą powodowały bólu czy nieprzyjemnych odczuć. W szczególności należy unikać dań bardzo gorących lub zimnych np. lodów. Jeśli jednak objawy są bardzo dokuczliwe lub bolesne to warto skonsultować to ze stomatologiem.

Dla wzmocnienia i utrzymania efektów wybielania po zabiegu zalecana jest tzw. biała dieta. Określenie to oznacza taki jadłospis, który pozbawiony będzie silnie barwiącej żywności. Do produktów takich zaliczyć można niektóre warzywa i owoce np. buraki czy jagody. Unikać też należy określonych napojów, w tym czerwonego wina, czarnej herbaty i kawy. Problem mogą mieć palacze, ponieważ po wybielaniu zębów powinno unikać się również palenia papierosów. Taka dieta powinna być stosowana przez okres około dwóch tygodni lub dłużej, a jej nieprzestrzeganie może znacząco osłabić efekty zabiegu.

Aby móc cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem jak najdłużej, po zabiegu wybielania warto stosować specjalne preparaty, które pomogą w utrzymaniu jego efektów. W większości aptek i drogerii dostępne są przykładowo pasty przeznaczone specjalnie do zębów wybielonych.

Jednak po wybieleniu zębów wskazówek co do tego jak dalej postępować powinien nam udzielić przede wszystkim stomatolog, który przeprowadził zabieg. Zalecane sposoby postępowania mogą się bowiem różnić w zależności od zastosowanej metody wybielania, jak i indywidualnych cech danej osoby. Dlatego warto skorzystać z konsultacji z dentystą i przestrzegać jego rad tak, aby nie narazić się na ryzyko niwelacji uzyskanych efektów.

wybielanie zębów kraków, Szczecin czy Lublin- wszędzie zabieg ten staje się coraz powszechniejszy i popularniejszy. Nic dziwnego, w walce o ładny wygląd nie można przecież zapomnieć o pięknym, białym uśmiechu. A decydując się na profesjonalne wybielanie warto postarać się, aby jego efekty utrzymały się jak najdłużej.

www.uroda.fit.pl