Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Nawilża, odżywia, chroni, regeneruje i zapewnia dobre samopoczucie. Krem do twarzy to gwarant doskonałej kondycji kobiecej cery. Jednak aby móc w pełni wykorzystać jego wyjątkowe właściwości należy pamiętać, że w tym kontekście nie istnieje słowo „uniwersalny”
fit.pl
2011-12-13 00:00
Udostępnij
Jak wybrać dobry krem do twarzy?
Jednym z najważniejszych czynników, które powinny decydować o wyborze kremu jest typ cery. Wynika to z faktu, że skóra, w zależności od rodzaju, ma swoje indywidualne potrzeby, które, aby pozostawała w nienagannej formie, należy zaspokajać. Nie wszystkie produkty są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Jak więc właściwie wybrać krem, aby odpowiadał danemu typowi cery? Są na to dwa sposoby. Pierwszy oparty jest na obserwacji, natomiast drugi wymaga odrobiny zaufania do najnowszych technologii…

Walka z czasem

facewomenKlasyfikacja poszczególnych rodzajów cery uwarunkowana jest rozmieszczeniem porów oraz ilością, produkowanego przez gruczoły łojowe, sebum. Każdy z czterech, podstawowych rodzajów skóry wymaga odmiennej pielęgnacji. Nawet cera normalna może bowiem z czasem przekształcić się w przesuszoną. Odpowiednie przeciwdziałanie tego rodzaju procesom opiera się na dobraniu kremów bogatych w silnie nawilżające i łagodzące składniki, takie jak np. wyciągi kwiatowe czy olejek z avocado, będący dodatkowo źródłem witamin. Przy tym typie cery należy unikać, powodującego podrażnienia, mydła, a zastąpić je najlepiej delikatnymi substancjami myjącymi. Niezbędnym środkiem pielęgnacyjnym mogą się okazać natomiast kremy na bazie rumianku lub mleczka z dodatkiem gliceryny.

Batalia o równowagę

Rodzajem skóry, stwarzającym spore problemy jest typ tłusty. Charakteryzują go m.in. rozszerzone pory, nieestetyczny efekt świecenia oraz podatność na trądzik. W tym przypadku pielęgnacja skóry wymaga stosowania kosmetyków o lekkiej strukturze, które nie zatykają porów. Takich, które nie prowadzą do nasilenia aktywności gruczołów. Na dzień warto stosować lekkie kremy matujące, natomiast na noc - łagodne kosmetyki nawilżające. Warto jednak gruntownie przeanalizować swój typ cery, bo jeśli przetłuszcza się ona tylko w określonych partiach, to mamy do czynienia z cerą mieszaną, która wymaga odmiennej pielęgnacji. Jeśli na twarzy występują zarówno obszary z nadmiarem, jak i niedoborem sebum, a suchość występuje najczęściej w okolicach policzków warto sięgnąć po kremy z filtrami UVA i UVB, bogate w witaminy. W ciągu dnia najlepiej stosować preparaty matujące, natomiast na noc kremy złuszczające z kwasami owocowymi, które regulują pracę gruczołów łojowych.

[-------]

Wirtualna rozgrywka

Z pomocą osobom, mającym problem z doborem odpowiedniego kremu, przychodzi szereg nowoczesnych rozwiązań. Obecnie dzięki profesjonalnej aparaturze i szczegółowym testom kosmetycznym można dokładnie określić typ cery, a co za tym odpowiadać na jej potrzeby.  W tym aspekcie nieoceniony okazuje się być projekt Crѐme Bar. Jest to inicjatywa powstała z myślą o osobach mających trudności z właściwym dopasowaniem kosmetyków. Pozwala on stworzyć indywidualny, odpowiadający potrzebom danej osoby produktu – dodaje. Dobrany w ten sposób kosmetyk, dzięki swojej unikalnej strukturze, efektywnie „współpracuje” z zewnętrzną warstwą skóry, dostarczając odpowiednie substancje do jej najgłębszych warstw.

Odpowiednio dobrany krem do twarzy to jeden z najważniejszych elementów optymalnej pielęgnacji skóry. Prawidłowa diagnoza typu cery znacznie ułatwia jego dopasowanie. Warto jednak pamiętać, że każda kuracja ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy prowadzona jest systematycznie i kompleksowo. W przeciwnym wypadku ani doskonała znajomość swojego typu cery, ani zaawansowana technologia, wspomagająca jej pielęgnację, nie dają pełnej gwarancji skuteczności.

www.uroda.fit.pl