Kawior to nie tylko wykwintne danie, ale także kosmetyk, który odmładza skórę
fit.pl
2008-01-30 00:00
Udostępnij
Kawior odmładza
Kawior to specjał podawany na wytwornych przyjęciach. Jego walory smakowe znane są od wieków i zadowalają najbardziej wykwintne podniebienie. Ta rybia ikra wykorzystywana jest także w kosmetyce. A czemu nie, skoro ma tak cenne właściwości?


Ze względu na bogactwo protein, witamin i mikroelementów kawior służy do produkcji kosmetyków do pielęgnacji ciała, a gabinety kosmetyczne oferują zabiegi z kawiorem. Sięgnij po nie, gdy twoja skóra traci jędrność i blask, gdy pojawiają oznaki starzenia się skóry.

Kremy na bazie kawioru zawierają aminokwasy, które przyspieszają odnowę i regenerację naskórka, umożliwiając wnikanie do skóry białek i odżywczych enzymów. Zwiększają też przyswajanie witaminy A, która pobudzana odnowę naskórka

Ikra rybia zawiera cenny pierwiastek - fosfor, który odżywia i wzmacnia skórę, mikroelementy takie jak cynk i magnez nawilżają i pobudzają do pracy komórki skóry, a fosfolipidy - odpowiedzialne za kontrolę, nawilżają oraz przeciwdziałają parowaniu wody ze skóry, co sprawia, że skóra staje się gładsza,elastyczna i jędrna. Za cenne właściwości kawioru odpowiadają także białka, które dostarczają składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu tkanek oraz witaminy A, D i E, które zabezpieczają skórę przed wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za proces starzenia skóry.

Najlepszy efekt regeneracyjny da jednoczesne jedzenie kawioru i używanie rybich kosmetyków, które nie należą do najtańszych, zresztą tak jak sam kawior.

www.fit.pl