Mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety kosmetyczne, opalają się w solariach i kupują kosmetyki
fit.pl
2007-06-20 00:00
Udostępnij
Męska rzecz
Obecność panów w gabinetach kosmetycznych nikogo już raczej nie dziwi. Mężczyźni, świadomi tego, że panie są coraz bardziej wymagające, zaczęli dbać o swój wygląd. Korzystają z zabiegów oczyszczających skórę, chodzą na manicure, opalają się w solariach. Chętniej niż kiedyś kupują odpowiednie kosmetyki, dostosowane do rodzaju cery i wieku. Na łazienkowych półkach coraz więcej miejsca zajmują ich kosmetyki; toniki, balsamy, kremy, żele, peelingi, maseczki....

Nic dziwnego, że producenci kosmetyków przygotowują coraz to nowsze receptury z myślą o mężczyznach.

Kosmetyki dla panów różnią się znacznie od preparatów używanych przez panie. Skóra panów potrzebuje innej pielęgnacji – mężczyźni mają mocniejszy, grubszy i odporniejszy naskórek. Skóra mężczyzn jest odporniejsza na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (klimatyzacja, suche powietrze, dym papierosowy). Nie jest tak wrażliwa na promienie słoneczne. Ich kosmetyki mają większe stężenie substancji aktywnych. Naskórek męski to 32 warstwy komórkowe. To o wiele więcej niż u kobiet. Męska skóra może dłużej produkować kolagen, przez co dłużej zachowuje młodszy wygląd (co nie znaczy że zdrowszy) i wolniej się starzeje. Kolagen odpowiedzialny jest za elastyczność, a jego brak powoduje tworzenie się zmarszczek.

Zmarszczki u mężczyzn pojawiają się później niż u kobiet, ale za to są one głębsze. Aby się przed nimi uchronić specjaliści radzą, by wcześnie zacząć stosować kremy nawilżające, a stopniowo wprowadzać preparaty regenerujące i przeciwzmarszczkowe.

Panowie, kupujący dla siebie kosmetyki, powinni uważnie przyglądać się składnikom produktów. Główne składniki to witaminy, proteiny i minerały. Najlepsze dla facetów są kosmetyki bogate w witaminę A, C i E, która niweluje wolne rodniki, powodujące starzenie się skóry. Panowie powinni pomyśleć również o kosmetykach liftingujących, które wygładzają naskórek.

Szczególnie palacze powinni dołożyć starań, by zapewnić swojej skórze zastrzyk zdrowia. Skóra palaczy jest niedotleniona, nie ma blasku, jest szara, czemu winna jest nikotyna. Ratunkiem są kremy stymulujące przemianę komórkową. Kosmetyki dla panów do codziennego stosowania powinny działać ochronnie, nawilżać, łagodzić i odżywiać. Panowie o wrażliwej skórze powinni używać kosmetyków dla cery skłonnej do alergii, które dokładnie oczyszczają, a nie powodują podrażnień.

Kobieta apeluje:

Panowie: kupujcie kosmetyki dla siebie, nie bójcie się iść do drogerii i poprosić o kosmetyki, które wspomagają naturalny proces regeneracji. Korzystajcie z zabiegów kosmetycznych, które zapobiegają utracie elastyczności i dodają energii. Skóra pielęgnowana systematycznie i właściwie dłużej pozostanie młoda, świeża i zdrowsza.

www.fit.pl