Jesień to czas regeneracji skóry po lecie. Pierwszym krokiem zadbania o ciało w domowym zaciszu jest peeling. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt, skoro wciąż producenci kosmetyków zaskakują nas kolejnymi nowościami?
fit.pl
2010-10-07 00:00
Udostępnij
Poznajmy tajemnice peelingów
joanna2Peelingi myjące, gruboziarniste, enzymatyczne czy antycellulitowe - stoimy przed półką pełną różnokolorowych opakowań i nie jest łatwo dobrać odpowiedni produkt dla siebie. Wiemy, że peelingi złuszczają obumarły naskórek i wygładzają skórę. Po ich zastosowaniu kremy i balsamy lepiej się wchłaniają, a przez to ich działanie jest silniejsze. Jednak jest jeszcze wiele tajemnic, jakie mają przed nami peelingi, dlatego warto, byśmy już teraz je poznały.

Peeling gruboziarnisty – dzięki grubym drobinkom ma silne działanie ścierające. Doskonale usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Po użyciu skóra jest wygładzona i odświeżona. Stosuje się go nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Peeling nakłada się na zwilżoną skórę i masuje kolistymi ruchami. Taki masaż poprawia dodatkowo krążenie i działa pobudzająco dla regeneracji skóry.

Peeling myjący – mimo, iż pozornie może być kojarzony z peelingiem gruboziarnistym ma trochę inne działanie. To połączenie żelu pod prysznic i peelingu o bardzo delikatnych drobinkach, dzięki czemu może być stosowany nawet kilka razy w tygodniu, jako produkt do mycia. Delikatnie ściera i wygładza naskórek oraz nawilża już podczas mycia. Dzięki niemu skóra jest lepiej dotleniona i szybciej się regeneruje.

Peeling antycellulitowy – podobnie jak tradycyjny peeling gruboziarnisty posiada grube drobinki ścierające, które doskonale usuwają zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Dodatkowo zawiera substancje poprawiające elastyczność i napięcie skóry, takie jak na przykład ekstrakt z kawy. Można go stosować 2-3 razy w tygodniu. Podobnie jak peeling gruboziarnisty nakłada się go na zwilżoną skórę i masuje kolistymi ruchami. Taki masaż poprawia dodatkowo krążenie i działa pobudzająco dla regeneracji skóry.

Peeling enzymatyczny - peeling enzymatyczny stosuje się głownie do twarzy, zazwyczaj przy cerach suchych, wrażliwych i naczyniowych. Jego działanie jest niezwykle delikatne, w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego, nie podrażnia on skóry. Działanie takiego preparatu opiera się na złuszczającym działaniu enzymów roślinnych. Peeling enzymatyczny usuwa łój i martwe komórki naskórka, dzięki czemu cera staje się wygładzona i nabiera zdrowego kolorytu. Peeling taki nakłada się na twarz jak maseczkę i spłukuje po czasie podanym na opakowaniu. Stosuje się go nie częściej niż raz w tygodniu.

www.fit.pl