Marzy Ci się aksamitna, pachnąca skóra? Jak brać przykład z natury i pielęgnować swoje ciało?
fit.pl
2010-05-12 00:00
Udostępnij
Sól do pielęgnacji ciała
Nasi przodkowie wiedzieli już przed wiekami o ogromnej sile tkwiącej w roślinach i kamieniach. Szczególnie średniowiecze słynęło z dużej liczby lekarzy i fitoterapetów, jak Paracelsus lub litoterapeutów. Darzyli oni szacunkiem rośliny, a także kamienie szlachetne i nauczali o ich sile leczniczej.

Niemowlęta rozwijając się w wodach płodowych przez dziewięć miesięcy przebywają w kąpieli o odczynie zasadowym. Dlatego też korzystanie z kąpieli zasadowych i stosowanie różnych preparatów oczyszcza i jednocześnie pielęgnuje naszą skórę. Zasadowa pielęgnacja pozwoli doznać elastycznej, dobrze ukrwionej i aksamitnej skóry.

Wykorzystując siłę kamieni szlachetnych, które zawarte są w Soli Zasadowej (MeineBase) można doprowadzić się do doskonałej formy, zarówno fizycznej, jak i duchowej. Kąpiele zasadowo-mineralne są swego rodzaju rozkoszą dla ciała i zmysłów, pozwalają rozluźnić się ciału, a także pobudza skórę do usuwania kwasów i substancji szkodliwych, wspomagając jej regenerację. Pełna zasadowa kąpiel lub prysznic po zajęciach sportowych zapobiegnie powstawaniu zakwasów i przyspieszy regenerację. Kąpiele zasadowo-mineralne są także bezpieczne dla przyszłych mam.

Sól zasadowa może służyć nie tylko do kąpieli całego ciała, ale również wykorzystać ją można do kąpieli stóp, pielęgnacji twarzy, masaży skóry, a także za jej pomocą można zwalczać cellulit.

Sól zasadową można także wykorzystywać do przygotowywania zasadowych kompresów, które można stosować na stawy i wszelkie miejsca oraz organy, które tego potrzebują. Zasadojentschurawe kompresy można stosować na nerki czy szyję, łokcie lub kolana.

Sól zasadowa pozwala także na regeneracyjną pielęgnację skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg ten można z powodzeniem wykonać w domu, nakładając maskę fliselinową na 20 minut na oczyszczoną skórę twarzy. Po zdjęciu maski nie stosuje się żadnych dalszych zabiegów, gdyż powstały odczyn zasadowy pobudza gruczoły łojowe do wydalania substancji szkodliwych, a nasza skóra jest przyjemnie nawilżona.

Zasadowo-mineralne kąpiele można stosować również przy pielęgnacji niemowląt i dzieci. Zapewnia ona łagodne oczyszczenie i przyjemne samo natłuszczanie delikatnej skóry niemowlęcia. Szczególnie wieczorem kąpiel całego ciała jest sprawdzonym środkiem ułatwiającym zasypianie niemowlętom i małym dzieciom.

Szczególnie intensywną formą pielęgnacji całego ciała są zasadowo-mineralne masaże. Poczuć można nie tylko dobrotliwe działanie masażu, ale również łagodnego i orzeźwiającego efektu peelingu. Dzięki temu skóra uwalnia się mechanicznie od obumarłych komórek naskórka i jednocześnie jest pielęgnowana zasadowo, co powoduje jej odkwaszanie.

Sól zasadową (MeineBase) można stosować również w celu wykonywania płukanek ust, nosa, a także do pielęgnacji zębów.

Korzystanie z naturalnych darów natury ma doskonały wpływ na nasze ciało. Pozwala zrelaksować się, a przede wszystkim działa kojąco na naszą zmęczoną skórę.

O wszelkich dobrodziejstwach, jakie niesie za sobą kąpiel zasadowo-mineralna, mięliśmy okazje dowiedzieć się podczas targów FIT-EXPO  w Poznaniu.

www.fit.pl