Zbędne kilogramy, to problem coraz częściej nas dotykający. Przyczyny tycia mogą być różnorodne i wynikać zarówno z trybu życia, jak i uwarunkowań zdrowotnych. Jednak sposób odchudzania się musi być mądry, zdrowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb
fit.pl
2011-03-21 00:00
Udostępnij
Jak odzyskać zgrabną sylwetkę w SPA
Dlatego nie powinniśmy podejmować działań na własną rękę, a skorzystać z porady dietetyczki, która wskaże złe nawyki żywieniowe oraz doradzi jak prawidłowo się odżywiać i zapobiegać efektowi jo-jo. Specjaliści z Hoteli SPA Dr Irena Eris przygotowali kompleksowy program, pozwalający we właściwy sposób ukształtować wymarzoną sylwetkę za pomocą indywidualnie dobranej diety i ćwiczeń wspomagających chudnięcie. O tym jak się zabrać za odchudzanie i poznać własne potrzeby można podczas specjalistycznych konsultacji, dostępnych podczas weekendowych pobytów w Hotelu SPA Dr Irena Eris.

Porada dietetyczna

W ramach porady dietetycznej, poza wywiadem na temat stanu zdrowia, trybu życia i sposobu odżywiania się, zostaje wykonane badanie antropometryczne, które pozwala na określenie składu ciała. Na podstawie zebranych informacji i uzyskanych wyników dietetyczka przygotowuje szczegółowy raport z konkretnymi zaleceniami żywieniowymi. Opracowana indywidualnie i prawidłowo zbilansowana dieta, uwzględniająca specyficzne potrzeby oraz preferencje kulinarne sprawi, że odchudzanie się będzie nie tylko skuteczne, ale jednocześnie proste i przyjemne.

Indywidualny trening ruchowy

Drugim bardzo ważnym elementem w kształtowaniu sylwetki jest aktywność fizyczna. Dlatego każda osoba podejmująca się walki z nadwagą ma możliwość skorzystania z indywidualnie prowadzonych zajęć ruchowych pod okiem instruktora personalnego. Ponadto otrzyma spersonalizowany 6-cio tygodniowy program treningowy. Indywidualnie dobrane ćwiczenia wykonywane w obecności osobistego trenera, a następnie kontynuowane poza hotelem, pozwolą na bezpieczne i jak najbardziej efektywne wykorzystanie czasu oraz dostosowanie odpowiednich obciążeń treningowych. Efektem tego będzie szybsza redukcja tkanki tłuszczowej, poprawienie rzeźby ciała, a także ogólnej sprawności.

Dieta i trening, nierozłączny duet

Osiągnięcie najszybszych i najlepszych efektów w kształtowaniu sylwetki jest możliwe dzięki kompleksowemu połączeniu indywidualnej diety ze specjalnie opracowanym programem treningowym. Cykliczne zaś spotkania ze specjalistami z Hoteli SPA Dr Irena Eris pozwolą na szczegółową analizę postępów, wprowadzenie modyfikacji oraz wskazanie najbardziej optymalnej i skutecznej drogi do osiągnięcia wymarzonego sukcesu.

Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym przez Hotele SPA Dr Irena Eris jest internetowa platforma, dostępna ze strony hotelu po zalogowaniu się, dzięki której każdy uczestnik programu może m.in. prowadzić własny kalendarz aktywności i wydarzeń, sprawdzić plan treningowy i diety, przeliczyć indeks BMI, sprawdzić kaloryczność produktów a w razie potrzeby kontaktować się ze specjalistą.

Należy pamiętać, że często przy szybkiej utracie kilogramów zauważalne jest wiotczenie skóry. Radą na to są zabiegi ujędrniające na ciało, które wykonane w zalecanej serii poprawiają nawilżenie, natłuszczenie, elastyczność i ujędrnienie skóry. Pełna oferta zabiegów ujędrniających dostępna jest w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris.

www.wellness.fit.pl