O związkach między wellness a fitnessem

Wellness & Fitness jest odpowiedzią na często zadawane pytanie „Co robić, aby cieszyć się zdrowiem przez całe życie?’’
fit.pl
2011-02-10 00:00
Udostępnij
O związkach między wellness  a fitnessem
Welles & Spa czyli…

Te dwa terminy - bliskoznaczne i wzajemnie ze sobą powiązane są kluczowe w utrzymaniu dobrej formy psychofizycznej. Urszula Baranowska z Everybody Fitness Club w ten sposób definiuje oba terminy:

Wellness ma szerszy zakres, związany jest z procesem stawania się świadomym oraz dokonywania odpowiednich wyborów w celu uzyskania bardziej sukcesywnego egzystowania.

Fitness natomiast to nic innego jak aktywne poszukiwanie dobrego samopoczucia, w połączeniu z próbą osiągnięcia maksymalnej sprawności fizycznej, głównie poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości i gustu jednostki.

wellness fintess3

Nastała era fitnessu?

W obecnych czasach można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nadszedł w końcu moment, kiedy ludzie bardzo mocną uwagę przywiązują do systematycznej dbałość o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a nie zwalczanie już zaistniałego problemu.

Ula Baranowska – trener personalny z Everybody Fitness Club podkreśla, że społeczność jest otwarta na innowacyjne pomysły, które związane są z profilaktyką zdrowia. Ta coraz to większa świadomość potrzeby dobrego stylu życia sprawia, że inwestycje związane ze sportem i rekreacją cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

[-------]

Dobry klub dba nie tylko o ciało, ale także o … duszę

Potrzeba dbania o swoje dobre samopoczucie psychofizyczne kieruje coraz to większe rzesze klientów do różnego typu ośrodków rekreacji – miejsc, gdzie wellness&fitness wzajemnie się przeplatają. wellness fintess2Niezależnie od płci, wieku, wykształcenia ludzie poszukują odpowiedniego dla siebie sposobu na aktywne spędzenie wolnego czasu i w takich nowoczesnych klubach to dostają.

Korzystanie z takich miejsc jak fitness klub dla jednych jest świetną zabawą, wygenerowaniem uśmiechu lub odnalezieniem spokoju i relaksu.

Miałeś kontuzję – postaw na fitness rehabilitacyjny!

Dla innych ma służyć poprawie sylwetki i osiągnięciu doskonałej muskulatury lub też jest jedną z form rehabilitacji po przebytych chorobach i kontuzjach.

W tym przypadku pomocą służy wykwalifikowana kadra trenerów personalnych i masażystów, którzy podczas treningu personalnego są w stanie idealnie dobrać najlepsze ćwiczenia do osiągnięcia wyznaczonego celu.

A dla pragnących szybkich efektów – trening personalny

Ula Baranowska podkreśla, że indywidualny trening osoba szybciej przyniesie rezultaty, a tym samym jeszcze mocniej zmotywuje do dalszej walki o wymarzoną sylwetkę. Trener na bieżąco kontrolujący technikę i poprawność wykonywanych ćwiczeń to gwarancja szybkiego sukcesu, a tym samym ubytku centymetrów w różnych częściach ciała… A o tym właśnie, my Panie, marzymy szczególnie.

Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą jest znalezienie w sobie potrzeby aktywności, a następnie wybranie odpowiedniego sposobu jej zaspokojenia.

Od nas zależy czy będzie to fitness, trening na siłowni czy po prostu … spacer.

Wachlarz możliwości jest szeroki – pozostaje wybierać i przebierać…

Idzie wiosna… Gotowi na start?

www.wellness.fit.pl